A San Antonio Spurs nyerte az NBA döntőjét, miután a hetedik mérkőzésen 81-74-re legyőzte a címvédő Detroit Pistonst.

A San Antonio fennállása harmadik, a Detroit negyedik bajnoki címéért szállt harcba a mindent eldöntő hetedik mérkőzésen, amelynek a Spurs otthona, az SBS Center adott otthont.

Az utolsó negyed döntetlenről kezdődött, de a texasiak tettek róla, hogy közelebb kerüljenek a diadalhoz, amikor Robert Horry és Bruce Bowen is elsüllyesztett egy-egy triplát, 67-61-re alakítva az állást. A folytatásban aztán a Duncan, Ginobili duó akciózott, előbb Duncan dobott egy duplát, majd három emberrel a nyakán az argentinhoz passzolt, aki bevágott egy triplát, így 3 perccel a vége előtt 72-65 állt az eredményjelzőn.

A Detroit még visszakapaszkodhatott volna, de a következő három támadásból nem szerzett pontot, a másik oldalon pedig Duncan értékesített egy büntetőt, majd Ginobili végképp eldöntötte a döntő sorsát. A San Antonio Spurs ezzel 1999 és 2003 után harmadszor lett az NBA bajnoka, és az előző két sikerhez hasonlóan ismét Tim Duncan lett a döntő legjobbja (MVP), annak ellenére, hogy saját bevallása szerint is, élete leggyengébb rájátszását produkálta.

Csakhogy a hetedik meccsen azért így is bepakolt huszonöt pontot, mellé lekapkodott tizenegy lepattanót, azaz igazi vezére volt a San Antoniónak, ráadásul Ginobili személyében remek társra talált, és nem feledkezhetünk el Robert Horryról sem, aki hatodik bajnoki aranygyűrűjét teheti majd a vitrinbe (1994, 95 - Houston, 2000, 2001, 2002 - Lakers, 2004 - San Antonio).