Az egyik nagy sorozat megszakadt, a másik tovább folytatódik az NBA-ben, a Washington ugyanis hét győzelem után kikapott a San Antoniótól, ellenben a Chicago az utolsó másodpercben szerzett kosárral New Yorkban is győzött. Gödörben van a Phoenix Suns, a ligaelső zsinórban negyedszer szenvedett vereséget, ezúttal Detroitban.

Rangadót játszott a San Antonio a Washingtonnal, és mindkét oldalon volt egy-egy nagy hiányzó, a Spursnél Manu Ginobili, a másik oldalon Larry Hughes. A fővárosiak jobban megérezték kulcsemberük hiányát, a 21,2 pontátlaggal rendelkező Hughes nélkül ugyanis nagy verésbe szaladtak bele, és ezzel oda a hétmeccses veretlenségi sorozat.

Az ujjtörést szenvedő Hughes távollétében Arenasnak és Jamisonnak kellett volna hátára venni a Washingtont, de ketten együtt csak kilenc pontig jutottak, pedig átlagban 41,5 egységet hoznak össze. A Spursnél Parker 23, a csereként pályára lépő Brown 24 pontig jutott, így még az is belefért, hogy Duncan ezúttal megállt tizenegynél.

A Chicago zsinórban hetedik meccsét is megnyerte, ezúttal New Yorkban győztek a Bikák, pedig három és fél perccel a vége előtt még nyolccal vezetett a Knicks. 15 év ezzel ezelőtt Trent Tucker egy tized másodperccel a dudaszó előtt dobta a New York győztes kosarát a Chicago ellen, most az ellenfél tett ugyanígy, Ben Gordon duplája hozta meg a 88-86-os Bulls-győzelmet.

Még egy érdekes párhuzam, múlt szombaton is találkozott a két gárda, akkor is a Chicago nyert, kilenc pontos hátrányt ledolgozva a negyedik negyedben, úgy, hogy 2 másodperc volt hátra, amikor Eddy Curry kialakította a végeredményt.

A Toronto először diadalmaskodott Minnesotában, és ebben döntő szerepe volt Donyell Marshallnak, aki a padról beszállva 22 pontot szerzett, közte berámolt hat hármast. A Raptors ezzel tizenegy meccs után örülhetett ismét idegenben, ki is fakadt Kevin Garnett, a hazaiak sztárja, aki azon méltatlankodott, hogy az ellenfelek mostanában nagyon pontosan céloznak, a Toronto például ötven százalékkal tüzelt a hármas vonal mögül.

Steve Nash zsinórban második mérkőzését hagyta ki combsérülés miatt, és a Phoenix másodszor is megérezte irányítója hiányát. Nash nélkül a szezon legkevesebb pontját (80) érte el a Suns, nem csoda, hogy a bajnok Detroit élt a lehetőséggel, és behúzta a meccset.

A Nash helyén kezdő Barbosa teljesítményéről mindent elárul, hogy több eladott labdája volt mint gólpassza...A Pistons minden mutatóban verte a Phoenixet, Tayshaun Prince karriercsúcsot jelentő 26 pontot termelt, a Detroit pedig zsinórban hatodszor hagyhatta el győztesen a pályát, míg a Suns egymás után negyedszer zakózott.

eredmények:
New York Knicks - Chicago Bulls 86-88
legjobb dobók:
S. Marbury 25, K. Thomas 16, A. Houston 13, illetve L. Deng 19, B. Gordon 17, K. Hinrich 14

Charlotte Bobcats - Milwaukee Bucks 92-99
ld:
E. Okafor 15, G. Wallace 13, J. Kapono 12, illetve M. Redd 27, D. Mason 16, D. Gadzuric 13

Philadelphia 76ers - New Orleans Hornets 95-91
ld:
A. Iverson 29, K. Thomas 21, C. Williamson 16, illetve L. Nailon 23, D. Dickau 16, P. Brown 14

Atlanta Hawks - New Jersey Nets 84-85
ld:
A. Harrington 22, T. Lue 17, J. Collier 9, illetve J. Kidd és V. Carter 23-23, N. Krstic 12

Detroit Pistons - Phoenix Suns 94-80
ld: T. Prince 26, R. Hamilton 16, R. Wallace 13, illetve J. Johnson 17, A. Stoudemire 16, Q. Richardson 13

Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 83-89