Öt mérkőzést bonyolítottak le az NBA vasárnapi fordulójában, s a legnagyobb izgalmakat a Los Angeles Clippers-Memphis Grizzlies összecsapás szolgáltatta, amelyet végül a vendégek hosszabbításban nyertek meg 108-107-re. A vendégek közül még a Boston okozott meglepetést, a Celtics a Houston otthonából távozott diadalmasan. Győzött a Toronto, a Detroit és a Sacramento is.

Hatalmas meccset vívott egymással a Los Angeles Clippers és a Memphis Grizzlies kosárlabdacsapata az NBA vasárnapi fordulójában. A hazai pályán szereplő kaliforniaiak egy félidőn keresztül hátrányban játszottak, ám a rendes játékidő végére kialakult a kerek, 100-100-es döntetlen. A ráadást a vendégek bírták jobban, s a saját szezoncsúcsát elérő, 24 pontos Stromile Swift vezérletével 108-107-re nyertek.

A Grizzlies - amely a legutóbbi hat próbálkozásból csupán ezt az egyet tudta megnyerni a Clippersszel szemben - december 3-a óta nem nyert idegenben, akkor zsinórban a Cleveland, a Boston és a New Jersey esett a "medvék" áldozatául. Győzött a Toronto is, amely Vince Carter vezérletével a Portland ellen diadalmaskodott 83-72-re. A center 20 pontot dobott, hét gólpasszt adott, leszedett hat lepattanót és kiosztott négy blokkot.

Az alapszakaszban már nem léphet pályára Matt Harpring, az Utah Jazz legeredményesebb játékosa, akinek jobb térdét várhatóan napokon belül megműtik. Az együttes nagyon balszerencsés, hiszen három kosarasa, Curtis Borchart, Keon Clark, illetve Ben Handlogten is hosszú ideje harcképtelen.

eredmények:
Toronto Raptors - Portland TrailBlazers 83-72 (22-21, 21-12, 20-17, 20-22)
ld.:
V. Carter 20, J. Rose 17, D. Marshall 16 (11 lep.), illetve J. McInnis 20, D. Davis 15 (13 lep.)

Detroit Pistons - Dallas Mavericks 115-102 (23-30, 32-25, 35-22, 25-25)
ld.:
C. Billups 27, C. Atkins 18, B. Wallace 17 (13 lep.), illetve S. Nash 18 (10 assz.), M. Daniels 16, T. Delk 16

Houston Rockets - Boston Celtics 93-97 (20-24, 18-22, 22-19, 33-32)
ld.:
J. Jackson 26, S. Francis 19, illetve P. Pierce 27, J. Welsch 21, W. McCarty21

Sacramento Kings - Denver Nuggets 117-106 (29-27, 28-23, 32-34, 28-22)
ld.:
P. Stojakovic 33, M. Bibby 18, B. Jackson 16, illetve A. Miller 30, C. Anthony 22 (12 lep.), N. Hilario 20

Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 107-108 (24-25, 25-29, 21-19, 30-27, 7-8) - hosszabbítás után