Hazai pályán, hosszabbítást követően szenvedett 3-2-es vereséget az Ottawa Senators jégkorongcsapata az NHL szombati játéknapján. A Detroit Red Wings utolsó találatát a ráadás harmadik percében Lidström szerezte; Hasek immáron második meccsén is győztes csapatban szerepelt. A Pittsburgh Mario Lemieux vezetésével Philadelphiában ikszelt, a New York Islanders Buffalóban nyert 6-0-ra.

Az NHL szombati játéknapjának rangadóját Ottawában játszották, ahol a Szenátorok a Detroit Red Wings csapatát látták vendégül. A vezetést Tomas Holmström révén a vendégek az első harmadban szerezték meg, a 17. perc elején Mathieu Schneider lövése Patrick Lalime kapusról éppen a csatár elé pattant, aki nem hibázott. A második harmad elején Steve Yzerman emberelőnyből növelte is az előnyt, egy perccel később viszont Jason Spezza révén szépített a hazai együttes.

A harmadik harmadban már csak egy találat született Radek Bonk (Ottawa) révén, így következhetett a hosszabbítás és a hirtelen halál. Három percnek sem kellett eltelnie, amikor Nicklas Lidström ismét emberelőnyös helyzetből vette be a hazaiak kapuját, 3-2-es győzelemhez segítve a Vörös Szárnyakat.

"Hogy ezt a mérkőzést megnyerjük, nagyon jól kellett kihasználnunk az emberelőnyös szituációkat, s hasonlóan tökéletesen kellett kivédekeznünk a hátrányos helyzetetek" - nyilatkozott Lidström. A vendégek kapujában Dominik Hasek tizenhét védést mutatott be, s visszatérése második mérkőzésén is győztesen hagyta el a jeget.

Nagy hajrával egyenlített a Pittsburgh Penguins, amely idegenben 3-1-es hátrányról állt fel, s egyenlített a Philadelphia Flyers ellen. A mérkőzés hőse az egy gól és egy gólpasszt jegyző Mario Lemieux volt. A New York Islanders Buffalóban parádézott, a 6-0-s sikerből Alekszej Jasin és Mark Parrish két góllal, Rick DiPietro pedig 13 védéses első shutoutjával vette ki részét.

Eredmények
Buffalo Sabres - New York Islanders 0-6 (0-1, 0-1, 0-4)
Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)
Ottawa Senators - Detroit Red Wings 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
Columbus Blue Jackets - New York Rangers 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)
Washington Capitals - Atlanta Thrashers 3-4 (1-2, 1-2, 1-0)
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 0-4 (0-0, 0-3, 0-1)
Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 3-3 (3-0, 0-1, 0-2, 0-0) - hosszabbítás után
Florida Panthers - Boston Bruins 1-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Nashville Predators - Dallas Stars 1-3 (0-1, 1-0, 0-2)
Calgary Flames - San Jose Sharks 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)