Nincs könnyű helyzetben sem a Los Angeles Lakers, sem a Boston Celtics csapata, miután az NBA-rájátszás elődöntőinek második összecsapását is elveszítette a két együttes. A bajnok San Antonióban úgy kapott ki, hogy a Spurs nagyágyúi helyett Bruce Bowen brillírozott, míg a New Jersey, a majdnem tripladuplát elérő Jason Kidd vezérletével, kilenc ponttal verte a Keltákat.

Másodszor sem tudta meglepni a Boston Celtics a hazai pályán szereplő New Jersey Nets csapatát, amely kihasználva a helyzeti előnyt, East Rutherfordban ismét nyerni tudott, ezúttal 104-95-re. A párharc állása ezzel 2-0 a Nets javára, a küzdelem pénteken Bostonban folytatódik.

A szurkolók elégedettek lehettek, hiszen változatos összecsapást láthattak: a harmadik harmadban ugyanis még 71-55-re a Nets vezetett, s a negyedik egyedre is úgy fordult, hogy megmaradt a 16 pontos előnye (82-66). Ekkor hosszú hajrát nyitott a Boston, s egy gyors 14-0-s sorozattal feljött két pontra (82-80). Ám érkezett Richard Jefferson, aki a hazaiak legeredményesebbjének bizonyult 25 pontjával, s megtörte a "hallgatást".

"Hatalmas dobás volt, és rettenetesen fontos. A Boston iszonyatosan védekezett, de ezzel a duplával felébredtünk" - jegyezte meg a Nets védője, Lucious Harris. "Nagyszerű eredményt értünk el a csapattal. Az elmúlt évek során mindig azért estünk ki, mert egy meccset biztosan elveszítettünk otthon. Most lehet, eljött a mi időnk" - mondta örömmel Jefferson a találkozót követően. A Boston legjobbja Paul Pierce volt, aki pályafutása első playoff-tripladupláját érte el ( 32 pont, 11 assziszt, 10 lepattanó).

San Antonióban másodszor is kikapott a Lakers, ezúttal 114-95-re, pedig az "alaptörvények" szerint a mérkőzést nyernie kellett volna. A bajnoknál ugyanis mind Kobe Bryant, mind Shaquille O'Neal jól játszott, 27-27 pontot szerzett (igaz, a negyedik negyedet a kispadról figyelték mindketten), míg a hazai együttesben ezúttal nem magasodtak a mezőnyfölé az "ikertornyok", Duncan és Robinson.

A Spurs sikerét ezúttal a kiegészítő emberek remek teljesítményében kell keresni. A mérkőzés hőse a hazaiak védőspecialistája, Bruce Bowen volt, aki nyolc triplakísérletéből hétszer bizonyult eredményesnek, s összesen 27 ponttal zárt.

Egyébként az eredmény alakulása egyértelműen jelzi a Spurs-fölényt: Duncanék az első negyedben 13 pontos előnyt szereztek, ezt a félidőre 17-re, a harmadik negyedre 33 pontosra tornászták, s a záró játékrészt is 27 pontos fórról kezdték meg. A párharc pénteken Los Angelesben folytatódik, ahol a bajnok, az elmúlt három évben először, 2-0-s hátrányról kell, hogy felálljon.