Nem mondhatni, hogy maradéktalanul elégedettek lehettek a bostoni hokiszurkolók, miután kedvenc NHL-csapatuk, a Bruins mindössze 2-2-es döntetlent ért el hazai pályán a Tampa ellenében. Ám mivel a nagy vetélytárs New York Rangers még nagyobbat bukott otthon, s kikapott az Atlantától, a döntetlennel is a bostoniak kerültek a rájátszásba.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Esetleges győzelmével már megválthatta volna playoff-tagságát a Boston Bruins jégkorongcsapata, amely az NHL hétfői játéknapján a Tampa Bay Lightning együttesét fogadta. Ám hiába játszott az egész mérkőzésen (főleg a harmadik harmadban) rendkívül agresszívan a Boston, Boynton és Knuble góljai csupán a 2-2-es döntetlenhez voltak elegendőek. Érdekesség, hogy a Tampa 1997. december 17-e óta nem kapott ki a Bruinstól.

Már-már temették volna a kedvenceket a hazai szurkolók, amikor jött a hír: a nagy keleti vetélytárs, a New York Rangers is kikapott, ráadásul a Madison Square Gardenben az Atlantától. "Azt hiszem, mindent elkövettünk, keményen játszottunk, s jó hokimeccset hoztunk össze. Egyedül a győzelem hiányzott számunkra. A záróharmadban hat lehetőségünk is volt, de nem tudtunk ezekkel élni" - nyilatkozta a hosszabbításban elszenvedett 4-3-as vereség után Glen Sather, a Rangers edzője.

Miután a Nyugati főcsoportban már minden hely elkelt, s a keleti oldalon is hét csapat páholyban érezheti magát, már csupán egy gárda juthat be a rájátszásba. Az egy helyre viszont még két pályázó akad, a két New York-i gárda, a 80 pontos Islanders és a 77 pontos Rangers. A Rangers számára még 3 találkozó van hátra, ráadásul kedden éjszaka játszik a városi vetélytárssal is.

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 2-2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Boynton (13:49), Knuble (44:27), illetve Fegyotyenko (1:01), Modin (32:32)

Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 0-4 (0-3, 0-1, 0-0)
Koivu (8:55), Bouillon (15:56), Zednik (19:54), Audette (32:52)

Detroit Red Wings - Nashville Predators 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
Yzerman (32:04), Fjodorov (53:11), Zetterberg (58:47)

New York Rangers - Atlanta Thrashers 3-4 (0-1, 0-1, 3-1, 0-1) - hosszabbítás után
Mironov (41:05), Messier (42:53), Kovaljov (56:19), illetve Savard 2 (19:50, 55:28), S. Kozlov (20:18),

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 1-6 (1-1, 0-3, 0-2)
Pushor (6:30), illetve Handzus (19:26), Primeau (22:03), Kapanen (28:43), Somik (30:08), Murray (51:40), LeClair (55:01)

St. Louis Blues - Edmonton Oilers 5-5 (2-1, 2-1, 1-3, 0-0) - hosszabbítás után
MacInnis (12:58), Mellanby (19:10), Stillman (26:00), Demitra (33:15), Drake (48:56), illetve Horcoff (6:49), Comrie (29:12), Isbister (45:56), Bergeron (53:02), Moreau (58:08)

Minnesota Wild - Calgary Flames 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)
Ronning (35:02), Bouchard (39:26), Laaksonen (59:14)

Dallas Stars - Buffalo Sabres 3-0 (2-0, 0-0, 1-0)
Matvichuk (7:02), Morrow (9:44), DiMaio (59:00)

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 3-1 (1-1, 1-0, 1-0)
Hejduk 2 (16:56, 58:00), Morris (28:30), illetve Sturm (9:30)

Phoenix Coyotes - Los Angeles Kings 4-5 (1-2, 0-0, 3-2, 0-1) - hosszabbítás után
Mara (1:58), Johnson 2 (43:31, 57:37), Ranheim (54:41), illetve Palffy 2 (18:34, 48:48), Belanger (19:48), Laperriere (50:17), Kelly (61:42)