Az NHL két pénteki mérkőzése egyaránt izgalmakkal szolgált. A Buffalo úgy verte a Dallast, hogy az AHL-fiókcsapattól "felhozott" Botterill másfél perccel a játékidő lejárta előtt biztosította be az 5-3-as hazai sikert. A Phoenix hasonló nagy csatában, 3-1-re verte az Anaheimet.

Szoros mérkőzésen győzött a Buffalo Sabres a Dallas Stars ellen az NHL pénteki játéknapján, s majdnem megismétlődött az 1999-es, Stanley-kupa jelenet, amikor a Szablyások úgy szenvedtek vereséget a Dallastól a döntő hatodik mérkőzésének harmadik hosszabbításában, hogy Brett Hull gólját csak hosszas videóelemzések után nyilvánították szabályosnak.

Ezúttal azonban a szerencse melléjük állt, s 4-3-as vezetésnél Claude Lemieux találata nem hozott egyenlítést, végül Jason Botterill találata bebiztosította a győzelmet. A csatárt egyébként éppen erre a találkozóra hozta AHL-fiókcsapatából a Buffalo, idén összesen egy találkozón kapott eddig lehetőséget.

Buffalo Sabres - Dallas Stars 5-3 (2-1, 1-2, 2-0)
Kotalik (4:42), Campbell (5:33), Barnes (32:17), Brown (47:38), Botterill (58:31), illetve Boucher (9:24), Lehtinen (37:48), Hatcher (39:09)

Phoenix Coyotes - Anaheim Mighty Ducks 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)
May (20:55), Savage (44:56), Johnson (59:50), illetve Ozolinsh (46:09)