Nagy csatában, 3-2-re nyert a Washington Capitals jégkorongcsapata a Buffalo Sabres ellen, s három pontra növelte előnyét saját csoportjában. A találkozó hősének a szezon során első találatát szerző Brendan Witt bizonyult.

A Keleti főcsoport Délkeleti csoportjában a Washington Capitals immáron hárompontos előnyre tett szert a Tampa Bay Lightning előtt, miután az NHL csütörtöki játéknapján nagy csatában 3-2-re legyőzte a Buffalo Sabrest. A találkozó első két harmadát követően a fővárosiak már 3-0-ra vezettek, ám a vendégek Brown, majd Kalinyin révén szépítettek, de az utolsó öt percben már nem tudták bevenni az összességében 35 lövést hárító Olaf Kölzig kapuját.

A Washington egyik legjobbja a védő, Brendan Witt volt, aki amellett, hogy ellátta a rábízott feladatot, még gólt is ütött - az elsőt a szezon során. "Egész este fantasztikusan játszott, mindenfelé követte a korongot, még emberelőnyben is játszatnom kellett" - dicsérte edzője, Bruce Cassidy. "Nagyon élvezem a gólszerzést, szeretnék annyit ütni, amennyit lehet,. Szerencsére az én vállamat nem nyomja semmilyen tét, hiszen nekem a támadások megakasztása a fő feladatom" - elemezte saját játékát Witt

Washington Capitals - Buffalo Sabres 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)
Jagr (4:58), Witt (14:23), Bondra (34:59), illetve Brown (42:57), Kalinyin (54:50)

Florida Panthers - Anaheim Mighty Ducks 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)
V. Kozlov (49:05), illetve Kariya (2:17), Sykora (52:10)

Phoenix Suns - Carolina Hurricanes 4-2 (0-0, 1-0, 3-2)
Nagy (33:14), Mara (44:14), Briere (48:24), May (55:22), illetve Kurka (56:27), Zigomanis (58:31)