Sorozatban tizennégy, vereség nélkül megvívott találkozó után New Yorkban vérzett el a Colorado Avalanche jégkorongcsapata. Az NHL pénteki játéknapjának legmeggyőzőbb sikerét a San Jose aratta, a Cápán a Columbust ütötték ki 6-0-ra.

Nagy mérkőzésen értékes győzelmet aratott a New York Islanders jégkorongcsapata, amely 4-1-re legyőzte a Coloradót, megszakítva ezzel az Avalanche tizennégy mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát. A győzelemből Dave Scatchard két góllal, Garth Snow pedig 25 bravúros védéssel vette ki részét, míg Adrian Aucoin ötszázadik NHL-mérkőzését ünnepelhette győzelemmel. A Colorado 1998. december nyolcadika óta nem tudott nyerni az Islanders vendégeként, s a január 11-i, dallasi vendégszereplés óta először kapott ki idegenben.

A kiváló védelemnek és Jevgenyij Nabokov kapus parádéjának köszönhetően győzött a San Jose Sharks, a szaklapok szerint az évad egyik legmeggyőzőbb játékával. Nabokov összességében 29 lövést védett, a szezonban harmadszor nem kapott gólt, így a Sharks 6-0-s sikere a Columbus Blue Jackets ellen teljesen megérdemeltnek mondható.

Buffalo Sabres - Los Angeles Kings 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)
Boulton (22:58), illetve Palffy 2 (8:56, 53:52), Smolinski 2 (15:03, 24:11)

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 2-2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
gól: Hlavac (12:22), O'Neill (50:129, illetve Prospal 2 (0:17, 37:28)

New York Islanders - Colorado Avalanche 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)
Scatchard 2 (2:28, 42:45), Wiemer (32:58), Blake (58:32), illetve Hejduk (24:26)

New Jersey Devils - Boston Bruins 3-2 (1-0, 0-2, 2-0)
Madden (7:51), Bicek (49:44), Friesen (53:33), illetve Thornton (24:34, 29:23)

Dallas Stars - Phoenix Coyotes 2-2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Hatcher (14:45), Arnott (53:33), illetve Buchberger (8:06), Briere (29:23)

San Jose Sharks - Columbus Blue Jackets 6-0 (1-0, 4-0, 1-0)
Cheechoo (16:30), Damphousse (32:44), Selänne (33:41), Sturm 2 (36:54, 39:35), Graves (51:18)

Anaheim Mighty Ducks - New York Rangers 2-6 (1-1, 0-1, 1-4)
Pahlsson (18:11), Rucchin (40:49), illetve Barnaby (18:35), Bure 2 (21:29, 42:39), Holik 2 (44:09, 50:03), Kovaljov (56:58)