Idegölő, fordulatos mérkőzésen győzött 5-3-ra az Ottawa Senators jégkorongcsapata az NHL szerdai játéknapján, s ezzel nemcsak a vesztes New Jersey Devilst szakította le magától, de a hazai pályán a gyengécske Calgary ellen mindössze 1-1-es döntetlent elérő Dallas Stars gárdáját is.

Nem lehet azzal gyanúsítani az Ottawa Senators csapatát, hogy ne tenne meg mindent a szurkolók, s a jégkorongsportot szeretők kedvéért. Az NHL listavezetője ugyanis előbb negyven perc, azaz két harmad alatt "megnyert" egy összecsapást, hogy aztán 3-0-s előnyét nyolc perc alatt a Devilsnek ajándékozva a hajrá hetven másodpercében még két gólt ütve győztesen térjen haza.

A Szenátorok ezúttal New Jerseyben nyertek, a mérkőzés hőse a két-két gólt szerző Havlat, Hossa duó, no meg a hajrában egy lepattanó korongot a legjobbkor a hálóba kotró Bonk volt. "Szükségünk volt a győzelemre, ellenfelünk emberelőnyös helyzetit jól kihasználva kapaszkodott vissza. Ám játékunk hitelét éppen az adta meg, hogy nem álltuk le, s így is győzni tudtunk" - nyilatkozta boldogan Bonk. Győzelmével az Ottawa hatpontos előnnyel vezet már a Devils előtt a Keleti főcsoportban.

Ha az NHL egészét nézzük, akkor a nyugati első Dallas is leszakad egy pontocskával a Senatorstól, miután hazai környezetben nem bírt a főcsoport-utolsó Calgary Flamesszel. A kanadai gárda már a találkozó elején megszerezte a vezetést Szaprikin emberelőnyös találatával, amelyet Scott Young csupán négy perccel a rendes játékidő letelte előtt tudott egalizálni, elrontva ezzel a harmincnyolc lövést hárító Turek kapus statisztikáját. A Flames immáron tizennégy hónapja nyeretlen Dallasban.

Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Varada (36:26), Satan (63:49), illetve Bulis (16:37)

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 1-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0) - hosszabbítás után
O'Neill (11:50), illetve Rolston (53:49)

Tampa Bay Lightning - Atlanta Thrashers 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)
St. Louis (46:28), Richards (48:27)

New Jersey Devils - Ottawa Senators 3-5 (0-2, 0-1, 3-2)
Niedermayer (44:22), Friesen (48:22), Nieuwendyk (52:16), illetve Havlat 2 (0:40, 35:14), Hossa 2 (8:02, 59:22), Bonk (58:45)

Minnesota Wild - New York Rangers 2-4 (1-2, 1-2, 0-1)
Brunette (8:15), Zsoltok (30:28), illetve McCarthy (6:07), Leetch (9:16), Messier (27:17), Holik (56:55)

Dallas Stars - Calgary Flames 1-1 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Young (55:50), illetve Szaprikin (4:29)

San Jose Sharks - New York Islanders 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)
Peca 2 (0:36, 30:21), Jonsson (24:09)

Anaheim Mighty Ducks - Columbus Blue Jackets 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Kariya (23:47), Rucchin (59:56)