Az NHL legfiatalabb átlagéletkorú együttese, az Edmonton Oilers hosszabbításban kapott ki 4-3-ra a Pittsburgh Penguins otthonában - köszönhetően a zseniális Mario Lemieuxnek, aki beütötte a Pingvinek győztes találatát. Hosszabbításban nyert a Vancouver is, amely 0-3-ról hozta a detroiti mérkőzést.

Hazai pályán, csupán hosszabbításban tudott nyerni a Pittsburgh Penguins együttese, köszönhetően a ráadásban szerzett Mario Lemieux-gólnak, amivel a gárda végül 4-3-ra verte az Edmonton Oilerst. Ahogy az amerikai lapok fogalmaztak, nem véletlen, hogy a kanadai együttes az NHL legfiatalabb átlagéletkorú együttese, ugyanis akkora szarvashibát csak egy rutintalan gárda követhet el, hogy ilyen kiélezett szituációban egyedül hagyja Super Mariót. Az Oilers immáron tíz éve nyeretlen Pittsburgben. "Megérdemeltük a vereséget, a legnagyobbat akkor hibáztuk, amikor Mariót őrizetlenül hagytuk" - ismerte el a vendégek trénere, Craig MacTavish

A Detroit Red Wings már 3-0-ra is vezetett a Vancouver Canucks ellen, ám a kanadai együttes az utolsó harmadban egyenlített - Näslund találata a rendes játékidő letelte előtt huszonöt másodperccel esett -, majd Malik a ráadásban már a Canucksnak harcolta ki a győzelmet.

A hétfői játéknapra visszatérve, boldogan mehetett haza több mint tizenegyezer néző a Nashville Predators-Boston Bruins összecsapásról, amelyet a hazaiak 5-1-re megnyertek. Egy helyi szponzor ugyanis azt ígérte, amennyiben a Ragadozók legalább öt gólt szereznek, mindenkit vendégül lát egy tacosra. Az étvágyat az 54. percben Rem Murray hozta meg, találatával alakult ugyanis ki az 5-1-es végeredmény.

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 2-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0) - hosszabbítás után
Primeau (11:41), Brashear (26:34), illetve Madden (7:09), Friesen (55:15)

Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 3-4 (0-0, 2-0, 1-3, 0-1) - hosszabbítás után
Fjodorov (24:08), Zetterberg (25:11), Robitaille (42:29), illetve Linden (44:59), Klatt (50:48 ), Näslund (59:35), Malik (63:02)

Montreal Canadiens - Florida Panthers 0-3 (0-0, 0-3, 0-0)
Toms (22:08), Jokinen (33:30), V. Kozlov (25:13)

Pittsburgh Penguins - Edmonton Oilers 4-3 (1-1, 2-1, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után
Samuelsson (17:49), Surovy (23:22), Nieminen (28:31), M. Lemieux (61:35), illetve Cleary (1:27), Marchant (27:13), Carter (57:51)

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 4-3 (2-2, 0-1, 2-0)
Höglund (1:41), Mogilnij (17:56), Fitzgerald (40:15), Tucker (52:21), illetve Adams (0:47), Bayda (2:53), Vasicek (31:30)

Phoenix Coyotes - Columbus Blue Jackets 5-2 (3-1, 1-1, 1-0)
May (7:35), Amonte 2 (14:49, 18:36), Nagy (37:21), Johnson (53:33), illetve Vyborny (19:48), Sillinger (22:55).