Furcsa mérkőzésen nyert a Tampa Bay Lightning jégkorongcsapata, amely negyven percig vesztésre állt, majd az utolsó harmadban három gólt ütve 3-1-re megnyerte a Washington elleni találkozót. Mégpedig csalással - állítja Bruce Cassidy, a Capitals mestere.

Egy napig tartott a Dallas öröme, az Ottawa ugyanis máris visszaszerezte a vezetést az NHL-ben. A Szenátorok ezúttal a New York Rangerst fogadták, s nagy csatában 3-2-ra győztek. A találkozó hőse a csapat kapitánya, Daniel Alfredsson volt, aki ugyan nem szerzett gólt, de mindhárom gólhoz asszisztált, a szó legszorosabb értelmében - gólpasszait Radek Bonk, Mike Fisher és Martin Havlat értékesítette. A Rangersben ismét pályára lépett Pavel Bure: a 2000-es és a 2001-es bajnokság legeredményesebb csatára december 16-án esett át kettős térdműtéten, s harmincegy mérkőzést kihagyva tért vissza a pályára.

Izgalmak, s kisebb botrány tarkította a Tampa Bay Lightning-Washington Capitals mérkőzést, amelyet úgy nyert meg a hazai együttes, hogy két harmad után még 1-0-s vesztésre állt. A záró húsz percben aztán Boyle, Modin, majd Prospal is eredményes volt, bebiztosítva ezzel a sikert. A Washington szakvezetője, Bruce Cassidy viszont a mérkőzés után heves támadást intézett a játékvezetők ellen, akik szerinte "elcsalták" a találkozót. A Capitals ugyanis összesen 31 percnyi büntetést kapott, míg Peter Bondrát végleg kizárták a játékból. "Úgy érzem, Chris Rooney játékvezető közvetlenül okolható vereségünkért. Főleg Bondra kiállítása miatt, nevetséges. Tízszer is megnéztem az esetet, játékosom nem csinált semmit" - mondta a tréner.

St. Louis Blues - Calgary Flames 5-3 (2-3, 3-0, 0-0)
Demitra 2 (4:13, 39:34), Tkachuk 2 (14:53, 23:25), Nash (31:30), illetve Iginla (0:55), Lydman (3:04), Sloan (8:02)

Atlanta Thrashers - Buffalo Sabres 4-3 (0-1, 1-1, 2-1, 1-0) - hosszabbítás után
Snyder (22:30), S. Kozlov (52:03), Heatley (54:11), Stefan (63:54), illetve Dumont (9:23), Connolly (25:14), Brown (55:41)

Ottawa Senators - New York Rangers 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)
Bonk (3:36), Fisher (23:42), Havlat (36:28), illetve Lindros (4:33), Kovaljov (47:28)

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 3-1 (0-0, 0-1, 3-0)
Boyle (42:03), Modin (43:47), Prospal (58:35), illetve Lang (38:22)

Nashville Predators - Boston Bruins 5-1 (1-0, 3-0, 1-1)
Johnson (2:52), Delmore (22:07), Murray 2 (25:12, 53:47), Hall (26:52), illetve Boynton (40:45)

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 4-5 (0-1, 3-4, 1-0)
Sullivan (25:29), Zsamnov (28:38), Thomas (34:05), Daze (45:14), illetve Reinprecht (8:25), Tanguay (23:34), Hejduk (26:54), Aubin (32:22), Vrbata (37:39)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 3-2 (0-0, 1-1, 2-1)
Armstrong (33:39), Palffy (45:03), Frolov (53:41), illetve Sturm (30:11), Dimitrakos (48:22)

Anaheim Mighty Ducks - New York Islanders 2-2 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0) - hosszabbítás után
Sykora (28:43), Kariya (41:14), illetve Aucoin (5:42), Jasin (52:46)