A Nyugat főcsoport utolsó helyén szerénykedő Calgary káprázatos finise ellenére egygólos vereséget szenvedett az Anaheim otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapján, így nem tudott elmozdulni a sereghajtó pozícióból. A Washington az első harmadban egy 0-5-ös rohammal döntötte el a meccset Atlantában, míg Chicagóban egy négygólos, alig nyolc perc alatt lezajlott ütésváltást követően a hátralévő ötvenkét percben már nem esett gól.

Anaheimben a vége előtt nyolc perccel még 3-1-re vezettek az Óriási Kacsák a nyugati sereghajtó Calgary ellen, és semmi nem utalt arra, hogy a mérkőzés még rendkívüli izgalmakat tartogat. Drury találatával hét perccel a végső dudaszó előtt egy gólra zárkóztak fel a vendégek, majd egészen pontosan egy másodperc volt hátra, amikor Lydman betalált, kicsikarva ezzel a hosszabbítást a Flamesnek.

A váratlanul jött ráadás aztán nem tartott sokáig, hiszen mindössze tíz másodperc elteltével Leclerc pontot tett az unalmasnak nem nevezhető mérkőzés végére.

A Washington mindössze negyedóra alatt lerendezte atlantai vendégjátékát, hiszen ennyi idő alatt jutottak 5-0-s előnyhöz a Jagr vezérelte fővárosiak. A második harmadban Kozlov szépített, ennél többre ezen az estén azonban nem futotta a Trashers erejéből.

Chicagóban még gyorsabbak voltak a csapatok, hiszen az első bedobást követően bő hét és fél perc alatt kialakult a végeredmény. A hazaiak egy perc elteltével szereztek vezetést, a Toronto azonban öt percen belül szerzett három góllal fordított, beállítván ezzel az 1-3-as végeredményt.

Columbus Blue Jackets - San Jose Sharks 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
Nash (07:13)

Florida Panthers - New York Rangers 1-3 (1-1-, 0-1, 0-1)
Jokinen (19:25), illetve Poti (10:41), McCarthy (38:44), Kovaljev (59:49)

Atlanta Thrashers - Washington Capitals 1-5 (0-5, 1-0, 0-0)
Kozlov (29:08), ill. Jagr (01:58), Lang (04:00), Grier (08:09), Zubrus (10:59), Nylander (15:41)

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
Dahlmann (34:20), Hossa (40:40), Neil (49:17)

Chicago Blackhawks - Toronto Maple Leafs 1-3 (1-3, 0-0, 0-0)
Bell (01:04), ill. McCauley (02:51), Lumme (06:28), Domi (07:46)

Minnesota Wild - Philadelphia Flyers 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Ronning (34:38), Walz (45:55)

Phoenix Coyotes - New Jersey Devils 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
Rupp (35:45), Bicek (42:53), Friesen (54:21)

Anaheim Mighty Ducks - Calgary Flames 4-3 (0-0, 1-1, 2-2, 0-0) - hosszabbítás után
gól: Kjellberg (30:37), Sykora 2 (46:09, 50:11), Leclerc (60:10), ill. Saprikin (37:06), Drury (53:01), Lydman (59:59)