Hat év után először tudott nyerni Detroitban a Vancouver, amely vasárnap este 4-1-re győzött. Utoljára ez a bravúr 1997. február 6-án sikerült a kanadai együttesnek. A vendégek kapujában Dan Cloutier remekül védett, harminc lövést hárított, s a találkozó után úgy nyilatkozott, nagyon boldog, hogy végre "vonzotta" a korongot.

A hazaiaknál a védő Nicklas Lidström kilencszázadik mérkőzését játszotta, míg a közönség lélegzetvisszafojtva figyeli, mikor szerzi meg Brett Hull azt a két találatot, amellyel hatodik játékosként - a legendás Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717), Mike Gartner (708) kvintett mellett - csatlakozhatna a hétszáz gólosok klubjához. Talán majd szerdán, az Edmonton ellen.

Bob Hartley irányításával először kapott ki az Atlanta Thrashers, amely sorozatban három győzelmet ért el az új szakvezető kinevezése óta. A klub négyéves franchise-történelme során soha nem nyert négyszer zsinórban. A sorozat a georgiai városban szakadt meg, ahol a New York Rangers 4-1-re győzött, köszönhetően többek között Jasin remeklésének. Az orosz csatár október közepe óta nem tudott két egymást követő mérkőzésen eredményes lenni.

Amíg a New York-iak egyik szeme nevet, addig a Rangers miatt sírhat: a csapat 2-0-s első harmadot követően végül 4-2-re kikapott a Philadelphiától. Húsz perc után a tévénézők is megcsodálhatták a vendégmester, Ken Hitchcock szavait, aki nem fukarkodott a trágár szavakkal, majd kijelentette: "Ez nem a családi csatorna!"

"Nem tudom utánozni a mester szavait. Nagyon leszidott minket, engem személyesen is, de megérdemeltem, mert szörnyen játszottunk az első harmadban" - nyilatkozta a csapatkapitány Keith Primeau, aki végül két gólt is ütött.

Atlanta Thrashers - New York Islanders 1-4 (1-1, 0-1, 0-2)
Heatley (10:46), illetve Scatchard (19:54), Jasin (25:01), Bates (44:40), Peca (55:13)

New York Rangers - Philadelphia Flyers 2-4 (2-0, 0-2, 0-2)
Fata (2:43), Samuelsson (18:56), illetve Gagne (30:12), Primeau 2 (31:55, 59:30), Handzus (54:56)

Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 1-4 (1-2, 0-1, 0-1)
Holmström (3:20), illetve Klatt (13:22), Allen (17:29), Salo (34:01), Cooke (47:20)