Coloradóban folytatta nagy menetelését a Detroit Red Wings jégkorongcsapata, amely nagyon nehéz első ötven perc után, a végjátékban Brendan Shanahan két találatával nyert 4-2-re, s megtartotta a Nyugati főcsoportban a második helyét. A találkozó, annak ellenére, hogy az Avalanche idén nem a legjobb formáját futja, rangadónak számított, hiszen tavaly e két gárda vívta a főcsoportdöntőt. Szegény Patrick Roy kapusnak négyszer is maga mögé kellett nyúlnia, csupán abban reménykedhet, hogy a legközelebbi meccsen nyer a csapata, az lesz ugyanis az ezredik NHL-mérkőzése. Ennyi találkozót kapus még nem játszott a liga történetében.

Hosszabbításban győzött 3-2-re a New York Islanders is, amely a St. Louis Blues otthonában ért el sikert. Noha Jasin és Jonsson találataival már 2-0-re is vezetett a vendégcsapat Stillman és Demitra találataival sikerült egyenlíteni. A kegyelemdöfést aztán Kvasha a hosszabbítás második percének lejártával adta meg, győzelemre vezetve csapatát - no meg a csapatkapitány, Claude Lapointe-ot, aki nyolcszázadszor lépett pályára NHL-mérkőzésen. Azt már szinte kész tényként lehet elkönyvelni: ismét nyert az Ottawa. A csőd közeli Szenátorok ezúttal az Anaheim Mighty Ducksot verték 3-1-re, Hossa kettő és Alfredsson találataival.

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)
Vandermeer (34:12), Sacco (43:04), Handzus (55:51), Therien (59:47), illetve Zednik (10:29)

Ottawa Senators - Anaheim Mighty Ducks 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)
Hossa 2 (15:07, 44:27), Alfredsson (59:12), illetve Chistov (54:19)

St. Louis Blues - New York Islanders 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
Stillman (32:39), Demitra (56:09), illetve Jasin (5:47), Jonsson (27:01), Kvasha (61:59)

Minnesota Wild - Vancouver Canucks 5-2 (2-1, 1-0, 2-1)
Park (2:00), Dupuis 2 (16:26, 51:27), Stevenson (24:08), Gaborik (57:57)

Calgary Flames - Nashville Predators 2-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0) - hosszabbítás után
Buzek (35:40), Iginla (44:58), illetve Orszagh (33:13), Hall (44:42)

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Horcoff (15:38), Smyth (49:22)

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)
Forsberg (34:37), Hinote (44:02), illetve Draper (4:01), Dandenault (21:11), Shanahan 2 (52:42, 58:54)

San Jose Sharks - Buffalo Sabres 2-2 (0-0, 0-0, 2-2, 0-0) - hosszabbítás után
Cheechoo (42:55), Marleau (44:22), illetve Patrick (40:30), Gratton (50:36)