Szuper NHL-es kanadai klubja a Nyugati főcsoport utolsó előtti helyén áll, s Greg Gilbert-rel december 3-án bontottak szerződést. Azóta Al MacNeil irányította a gárdát, de kinevezésekor jelezte, hogy nem kíván sokáig ebben a pozícióban maradni. Sutter igazi hokis családból származik: öt testvérével együtt játszott a profi ligában. Bátyja, Brian korábban három idényen keresztül volt a Calgary mestere.

Ami a legutóbbi játéknap történéseit illeti: a chicagói Arnason tizenhat perc alatt ütött három gólt, ezzel mentve pontot csapatának a San Jose Sharks elleni összecsapáson. A Boston egyetlen góllal, 1-0-ra győzött Atlantában, a New York Islanders kapusa, Chris Osgood pályafutása során harmincötödik alkalommal őrizte meg kapott gól nélkül kapuját.

Ismét szenzációsan védett Olaf Kölzig, a Washington Capitals német hálóőre, ám a kapujára tartó 40 lövésből hiába mentett 38-at, csapata 2-1-es vereséget szenvedett a New Yersey Devils otthonában. "Sokszor próbálkoztam a mérkőzés során, de bevallom, azt nem tudom, ezek mennyire voltak nehéz, erős lövések. Sokat blokkoltak is belőle a védők, szerencsére a legfontosabbat nem tudták hárítani" - nyilatkozta Niedermayer, aki a hatvanötödik perc elején, azaz a hosszabbítás ötödik percében megszerezte a győztes találatot. A siker mellett a Devils csapatkapitánya, Scott Stevens még annak is örülhetett, hogy most játszotta 1550. NHL-találkozóját, s ezzel az örökranglista hatodik helyére lépve megelőzte az egykori detroiti sztárt, Alex Delvecchiót.

Fura mérkőzést láthatott az atlantai Philips Arena tizenhétezer nézője. A hazai Thrashers ugyanis nem tudott gólt lőni, de a vendég Boston Bruins is mindössze egyszer köszönt be, még az első harmad végén Zamuner révén. "A győzelemhez mindenki hozzájárult, az ilyen mérkőzések növelik a csapat önbizalmát" - nyilatkozta a gólszerző. Grahame kapus shutout-ot ért el, utoljára ez február negyedikén, a Columbus ellen sikerült.

A szezon során először úszta meg kapott gól nélkül a New York Islanders, a csapat 3-0-ra verte a Carolina Hurricanest. A New York-i kapus, Chris Osgood huszonöt lövést hárított, s pályafutása során 35. alkalommal ért el shutout-ot. A chicagói Arnason még nagyobb teljesítményt nyújtott, tizenhat perc leforgása alatt mesterhármast vágott, ezzel mentve pontot a Blackhawksnak a San Jose Sharks otthonában (3-3).

Buffalo Sabres - Minnesota Wild 3-4 (1-1, 0-1, 2-2)
HSBC Arena, 12 006 néző
gól: Satan (2:57), Kotalik (58:29), Barnes (59:04), illetve Gaborik (3:24), Kuba (35:23), Dowd (51:50), Laaksonen (58:46)

Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 3-2 (0-1, 3-0, 0-1)
Mellon Arena, 16 109 néző
gól: Kraft (20:45), Straka 2 (22:02, 32:10), illetve Kilger (12:55), Rivet (58:01)

Colombus Blue Jacket - St. Louis Blues 1-6 (1-1, 0-1, 0-4)
Nationwide Arena, 18 136 néző
gól: Sanderson (9:06), illetve Boguniecki (9:30), Mellanby (15:17), MacInnis (44:50), Rucinsky (48:28), Tkacsuk (51:51), Nash (55:00)

New Yersey Devils - Washington Capitals 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Continental Airlines Arena, 15 612 néző
gól: Berglund (26:37), Niedermayer (64:10), illetve Miller (14:44)

Phoenix Coyotes - Philadelphia Flyers 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
America West Arena, 15 274 néző
gól: Nagy (16:40), Amonte (35:29), Langkow (46:47), Briere (54:11)

Vancouver Canucks - Anaheim Mighty Ducks 7-3 (3-2, 3-0, 1-1)
GM Place, 18 442 néző
gól: Bertuzzi 2 (0:43, 49:23), Klatt 2 (9:06, 31:40), Lindgren (17:51), Näslund (21:04), Cooke (24:26), illetve Kjellberg (4:23), Trnka (13:10), Rucchin (52:39)

New York Islanders - Carolina Hurricanes 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)
Nassau Veterans Memorial Coliseum, 15 559 néző
gól: Parrish (8:51), Jasin (18:59), Peca (32:33)

Atlanta Thrashers - Boston Bruins 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)
Philips Arena, 17 073 néző
gól: Zamuner (17:59)

Florida Panthers - New York Rangers 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
Office Depot Center, 19 250 néző
gól: Ozolinsh (9:03), illetve Dvorak (15:11), Kaszparaitisz (60:56)

Nashville Predators - Detroit Red Wings 2-4 (0-1, 1-3, 1-0)
Gaylord Entertainment Center, 17 113 néző
gól: Johansson (27:58), Hartnell (49:59), illetve Draper (6:02), Devereaux (23:27), Avery (27:32), Fjodorov (35:11)

Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
Skyreach Center, 16 839 néző
gól: Laraque (27:23), Reasoner (54:03), Marchant (64:35), illetve Pilar (32:46), Green (46:08)

San Jose Sharks - Chicago Blackhawks 3-3 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
HP Pavilion, 17 496 néző
gól: Sundström (12:06), Ricci (16:36), Cheechoo (50:10), illetve Arnason 3 (7:51, 18:43, 23:30)