A karácsonyi játéknap kétségtelenül legnagyobb szenzációját a Nashville Predators együttese szolgáltatta. A Ragadozók - az NHL egyik legrosszabb mérlegével rendelkező csapat - ugyanis 3-1-re nyertek a Nyugati Főcsoport egyik éllovasa, a Dallas Stars ellen. "Ha nem tudod megnyerni az ehhez hasonló csatákat, annak keményen megfizeted az árát. Sokkal többet vártam csapatomtól" - nyilatkozta keserűen a találkozót követően Dave Tippett, a Dallas trénere. A Nashville igazi Star-mumusnak számít, hiszen sorozatban negyedszer bizonyult jobbnak a dallasiaknál.

Magára talált a Mario Lemieux vezette Pittsburgh is, amely hosszú veretlenségi sorozatát megtörve sorozatban harmadik meccsét nyerte. Az áldozat ezúttal a New York Rangers volt, amely hazai pályán, a Madison Square Gardenben szenvedett súlyos vereséget. A 6-1-es sikerből Lemieux egy góllal és két gólpasszal vette ki részét. (Érdekesség, hogy a Rangers október 12-én is egy hatost kapott a Pingvinektől.)

Izgalmas, változatos mérkőzésen nyert a Los Angeles Kings, amely hosszabbításban csikarta ki a 4-3-at a Phoenix Coyotes ellenében. Az első harmad 2-2-es döntetlenje után a második harmadban Schneider révén a hazaiak jutottak előnyhöz, ezt az 54. percben Radivojevic egalizálta. A hosszabbítás mindössze három perc 14 másodpercig tartott, ekkor Chartrand bekotorta a győztes találatot.

Buffalo Sabres - Ottawa Senators 2-3 (2-2, 0-1, 0-0)
HSBC Arena, 12 677 néző
gól: Tallinder (8:43), Dumont (13:39), illetve Arvedson (15:26), White (18:19), Alfredsson (23:16)

Detroit Red Wings - Colombus Blue Jackets 4-2 (3-1, 0-0, 1-1)
Joe Louis Arena, 20 058 néző
gól: Holmström 2 (2:50, 11:08), Woolley (17:45), Hull (59:42)

Nashville Predators - Dallas Stars 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)
Gaylord Entertainment Center, 13 335 néző
gól: Timonen (8:44), Hartnell (46:20), Legwand (46:50), illetve Turgeon (24:20)

Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)
Skyreach Center, 16 839 néző
gól: York (27:45), Chimera (54:16), illetve Morrison (9:49), Bertuzzi (39:07), Malik (49:46), Lindgren (59:47)

San Jose Sharks - Anaheim Mighty Ducks 4-1 (0-0, 3-1, 1-0)
HP Pavilion, 17 496 néző
gól: Nolan 2 (22:16, 30:58), Sturm (38:35), Selänne (57:20), illetve Cullen (38:11)

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 1-6 (1-3, 0-2, 0-1)
Madison Square Garden, 18 200 néző
gól: Messier (13:20), illetve Lemieux (6:31), Hrdina (14:22), McKenna (16:46), Sivek (28:07), Rozsival (31:33), Primeau (58:44)

St. Louis Blues - Colorado Avalanche 3-2 (0-1, 2-0, 1-1)
Savvis Center, 19 868 néző
gól: Demitra 2 (24:11, 52:05), Mellanby (32:17), illetve Hejduk (13:39), Tanguay (19:33)

Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 2-2 (0-0, 1-2, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
United Center, 18 863 néző
gól: Berjozin (22:57), Fleury (43:06), illetve Walz (31:30), Veilleux (34:48)

Los Angeles Kings - Phoenix Coyotes 4-3 (2-2, 1-0, 0-1, 1-0)
Staples Center, 18 738 néző
gól: Cammalleri (1:38), Smolinski (8:07), Schneider (29:15), Chartrand (63:14), illetve Johnson (6:39), Briere (13:19), Radivojevic (53:59)