Sorozatban negyedik győzelmét aratta az Anaheim Mighty Ducks együttese az észak-amerikai profi jégkorongligában, ezúttal a St. Louis Blues volt az áldozat. Az 5-2-es győzelemmel zárult találkozó egyik hőse a két gólt szerző Kariya mellett Jean-Sebastien Giguere kapus volt, akinek csupán Al MacInnis tudott gólt ütni. Giguere negyedik meccsén az első gólt kapta, hibátlan sorozata 237 percig és hét másodpercig tartott. A modern érában ennél jobbat csak Bill Durnan, a Montreal Canadiens negyvenes évekbeli legendája (az 1943-44-es szezonban négyszer egymás után ért el shutoutot) és Turk Broda (Toronto Maple Leafs) tudott produkálni. "Élveztem a sorozatot, de tudtam, eljön az a pont, amikor ismét gólt kapok" - mondta Giguere.

Két gólt ütött az Ottawa Senators centere, Radek Bonk is, csapata ennek köszönhetően 3-0-ra verte a New Yersey Devilst. Az Ördögök a találkozón egyik emberelőnyös helyzetüket sem tudták értékesíteni, s ebben a kategóriában az utóbbi tíz meccsen 26-0-s teljesítményt produkáltak.

A múltból nem lehet megélni Coloradóban. Bob Hartley hiába vezette az Avalanche-t négyszer egymásután főcsoport-döntőbe, s nyerte meg a csapattal a 2001-es Stanley-kupát, a lavina elsodorta őt. A Colorado ugyanis elég gyengén kezdte a szezont, idén tíz győzelem és kilenc döntetlen mellett már nyolc vereséget szedett össze a gárda, s ezt nem nézte tétlenül a vezetőség. A klub igazgatója Pierre Lacroix elbocsátotta a szakembert, s helyére az eddigi másodedzőt, Tony Granatót ültette. Granato 13 NHL-szezon után két éve vonult vissza az aktív játéktól, edzőként még teljesen tapasztalatlan.

A február másodiki, Sunrise-ban megrendezésre kerülő All Star-gálára már rengeteg szavazat érkezett. A Nyugati Főcsoportban szerdáig a legtöbben Mario Lemieux-re voksoltak, a Pittsburgh Penguins csatára 109 075 szavazatot kapott. Őt a New York Rangers védője, Brian Leetch (95 328), illetve a Washington Capitals csatára, Jaromir Jagr (86 507) követi. A legjobb kapus a tampai Nyikolaj Habibulin (72 095). Keleten kevésbé aktívak a szavazók, itt a detroiti védő, Licklas Lidström vezet 77 260 szavazattal.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 4-2 (2-0, 1-1, 1-1)
HSBC Arena, 11 869 néző
gól: Gratton (4:50), Pyatt (6:26), Dumont (29:01), Barnes (54:53), illetve Knuble (25:55), Szamszonov (40:18)

New Yersey Devils - Ottawa Senators 0-3 (02, 0-0, 0-1)
Continental Airlines Arena, 11 876 néző
gól: Van Allen (1:36), Bonk 2 (12:26, 59:21)

Atlanta Thrashers - Philadelphia Flyers 1-3 (1-1, 01, 0-1)
Philips Arena, 12 257 néző
gól: Tapper (7:25), Recchi (32:47), Brashear (44:35), illetve J. Williams (17:22)

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1-1 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után
RBC Center, 15 236 néző
gól: Hlavac (38:34), illetve Brad Richards (4:28)

Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 2-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Office Depot Center, 12 444 néző
gól: Bouwmeester (38:11), Bednar (42:52), illetve Sundin (9:21), Domi (37:51)

Anaheim Mighty Ducks - St. Louis Blues 5-2 (3-0, 1-1, 1-1)
Arrowhead Pond of Anaheim, 11 141 néző
gól: Kariya 2 (9:13, 49:11), Rucchin (11:01), Sykora (17:31), Oates (21:20), illetve MacInnis 2 (36:52, 46:44)