A hazaiaknál Tony Parker, a 20 éves francia irányító csaknem megtriplázta szezonátlagát, 32 ponttal egyéni karriercsúcsot javított, s az utolsó percben mind a hét, javára megítélt büntetőt értékesítette.

A vendégek már 47-31-re vezettek, de Parker élete legnagyobb játékával a negyedik negyedre megfordította az állást. Akkor viszont Michael Finley hozta vissza a Dallas esélyeit 17, utolsó játékrészbeli ponttal - közte négy triplával -, ám a hajrát, mint már említettük, Parker uralta.

A keleti listavezető Indiana Pacers hosszabbítás után győzött Milwaukee-ban, s ezzel 16/5-re javította mutatóját. Jermaine O'Neal - aki élete legjobb szezonját játssza - 30 ponttal beállította karriercsúcsát. O'Neal - a pocsékul sikerült szeptemberi, indianapolisi vb után - most remekel, sorrendben ötödik meccsén lépte túl a 25 pontot. A 211 centis center-bedobó hetedik NBA-idényében egyelőre a pontátlagot (20,3), a lepattanókat (10,7) és a gólpasszokat (2,4) tekintve is egyéni csúcsra jár, keleten alighanem ő a legjobb magas ember ez idő szerint.

New Jersey-ben Jason Kidd, a hazaiak legbiztosabb büntetődobója nyolc másodperccel a lefújás előtt, 103-101-es állásnál mindkét büntetőjét elhibázta. A vendégek jöttek, kiegyenlíthettek volna, de Rodney Rogers - mint annak idején a legendás John Havlicek - ellopta a labdát, és ezzel megőrizte a Nets-győzelmet.
A Memphis mérlege 6/18-ra "javult", miután az alsóházi derbin három ponttal megverte a Denvert (6/16). Mióta a matuzsálemi korú Hubie Brown dirigálja a Grizzlimedvéket, azóta sokal jobban megy a csapatnak...

McGrady, Wallace és Payton parádéja/sport/csapat/amerika/20021212nbastat.htmlHarmadik veresége sem ingatta meg a Dallast/sport/csapat/amerika/20021212nbatab.html

Meglepő a Boston hazai veresége a vendégségben többnyire harmatgyenge Phoenixtől, miként az is, hogy a Cleveland - az újonc Dajuan Wagner 33 pontjának köszönhetően - leverte a Torontót. Ahonnan persze hiányzott a sérült Vince Carter és Antonio Davis. Az pedig, hogy a 76ers (15/7) otthon kikapott a roppant rapszodikus Seattle-től (12/10), a nap legnagyobb szenzációja. 26 másodperc volt hátra, két ponttal vezetett a Philly, Gary Payton éppen elhibázott egy triplát, de a lepattanót Desmond Mason kaparintotta meg. NateMcMillan, a vendégek edzője időt akart kérni, de a nagy hangzavarban sem a bírók, sem a Sonics játékosai nem hallották meg. Szerencsére. Mason ugyanis Brent Barryhez passzolt, s ő egy remek triplával kiharcolta a győzelmet. Ennyit az edzők szerepéről...

New Jersey Nets - Portland Trailblazers 105-104
Legjobb dobók:
Kidd 27 (12 assziszt), Jefferson 22 (15 lep.attanó, 7 assziszt, 4 szerzett labda, 3 blokk), Harris 21, Aaron Williams 12, Martin 10, ill. Patterson 26, Pippen 16, Wells 13, D. Anderson 12, Stoudamire 11, D. Davis 10

Boston Celtics - Phoenix Suns 94-103
Ld.:
A. Walker 31, Delk 18, Pierce 16, ill. Marion 32 (11 lep.), Stoudemire és Joe Johnson 19-19 (előbbi 12 lep.), Marbury 18

Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 96-83
Ld.:
Wagner 33, R. Davis 22, Boozer 12, Ilgauskas 11, ill. Lenard 24, Jerome Williams 17, Mo. Peterson 15

Philadelphia 76ers - Seattle SuperSonics 88-92
Ld.:
Iverson 26, Van Horn 26, Snow 13, ill. Payton és R. Lewis 20-20, B. Barry 18, Radmanovic 11

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 91-80
Ld.:
Hamilton 32, C. Robinson 21, Williamson 16, ill. Abdur-Rahim 21 (12 lep.), Terry 15, G. Robinson 12 (10 lep.)

Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 119-126 - hosszabbítás
Ld.:
J. O’Neal 30 (13 lep.), Tinsley 21, R. Miller 20, Artest 12, Croshere 11, ill. R. Allen 26, Cassell 25, Tim Thomas 19, Redd 14, Caffey 12, A. Mason 11

Memphis Grizzlies - Denver Nuggets 96-93
Ld.:
Gasol 18 (10 lep.), Jason Williams 16, Gooden, L. Wright, Person 14-14, Swift 10, ill. Harvey 23, Howard 22, Posey 14, L. Harrington 11

San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 111-104
Ld.:
Parker 32, Duncan 22 (13 lep.), D. Robinson és S. Jackson 17-17 (előbbi 10 lep.), ill. Finley 36, Nash 21 (10 assz.), Van Exel 16, Lafrentz 12