A negyedik veterán, a 37 éves Mark Jackson (Jazz) nyolc pontot dobott - ő korábban éppen a Pacers játékosa volt, például 2000-ben is, amikor a csapat bajnoki döntőt játszott. A mezőny legjobbjának Stockton bizonyult, aki 22 pontjával szezoncsúcsot ért el, emellett kiosztott 10 gólpasszt, elcsent 4 labdát és mind a nyolc büntetőjét értékesítette. Malone, aki az elmúlt meccsen nagy nehezen elérte 35 000. pontját, most további húszat tett hozzá a 18 éves összteljesítményhez.

A Knicks 32 ponttal verte a sorozatban 15. vereségét elszenvedő Clevelandet, s idei első, hármas nyerő sorozatánál tart. Kurt Thomas, a Knicks centere hat dobást blokkolt, ez egyéni karriercsúcs. A Dallas idén kilencszer játszott otthon, az American Airlines Centerben, s kilencedszer győzött - a Sacramento mellett az egyetlen nyugati gárda, amely még nem kapott ki otthon ebben a szezonban. (Keleten a Philadelphia sem kapott még ki saját pályáján.) Az áldozat a Toronto Raptors volt.

A nagy keleti derbin az Orlando otthonában kapott ki a Bostontól, méghozzá úgy, hogy legjobbjának, Tracy McGradynek megsérült a bokája. Grant Hill hiába remekelt, ez nem volt elegendő a győzelemhez. McGradynek még a meccs elején kifordult a bokája, s bár visszatért, mozgékonysága nem volt már a régi. A vendégeknél Eric Williams 21 ponttal szezoncsúcsot ért el, a Boston utóbbi hét meccséből hatot megnyert. A Phoenix - Miami meccs a rendes játékidőben 79-79-re végződött. Jött a hosszabbítás, és azt - hihetetlen - 21-11-re megnyerte a vendégcsapat. Ennyi pontot fennállása során egyszer sem szerzett még a Heat az első hosszabbításban, azaz öt perc leforgása alatt. Máskor egy komplett, tíz perces negyed is kevés 21 pontra. Travis Best, a Miami játékosa első kilenc dobását elhibázta a meccsen, ám az utolsó pillanatokban ő egyenlített, majd a hosszabbításban nem tudott hibázni: három mezőnykosarat - közte két triplát -és két büntetőt értékesített.

Orlando Magic - Boston Celtics 97-102
Legjobb dobók:
McGrady 25, G. Hill 22 (12 lep.), M. Miller 18, Kemp és Garrity 10-10 (előbbi 11 lep.), ill. Pierce 27 (10 lep., 6 assz.), E. Williams 21, A. Walker 19, Shammond Williams 11

New York Knicks - Cleveland Cavaliers 125-93
Ld.:
Houston 29, Kurt Thomas 22, Sprewell 20 (11 lep.), Shandon Anderson 11, Doleac 10, ill. Wagner 25, J. Jones 19 (10 lep.), Boozer 18, Ilgauskas 11

Dallas Mavericks - Toronto Raptors 113-102
Ld.:
Nash 25 (10/10 büntető), Nowitzki 23 (8/8 büntető), Van Exel 17, Finley 15, LaFrentz 13, Bradley 11, ill. A. Williams 27, Mo. Peterson 24, A. Davis 18, Carter 17

Phoenix Suns - Miami Heat 90-100 - hosszabbítás
Ld.:
Marion 30, Stoudemire 20, Marbury 18, ill. E. Jones 21, C. Butler 20, B. Grant 17 (17 lep.), Best 16, M. James 12

Utah Jazz - Indiana Pacers 102-90
Ld.:
Stockton 22 (10 assziszt, 4 labdaszerzés, 11/11 büntető), Malone 21, Harpring 15, Kirilenko 13, ill. J. O'Neal 25, Al Harrington 17, Mercer 14, B. Miller 13