Egy héttel korábban, november 24-én San Antonióban 4,7 másodperccel a vége előtt csikarta ki a 91-90-es győzelmet Barry. Az atletikus srác újoncévében megnyerte a zsákolóversenyt, túl a harmincon pedig a 'Sonics egyik legbiztosabb pontjának számít. Amúgy a vasárnapi győzelem nem születhetett volna meg Desmond Mason bravúrja nélkül: a Seattle gumiembere az utolsó másodpercben blokkolta Jason Kidd győzelmet jelentő ziccerét.

A Timberwolves korábbi 16 meccse közül mind a tizenhatot elveszítette a Lakers ellen Los Angelesben, ám ez a mostani Lakers nem az a csapat, amely júniusban sorozatban harmadszor nyert bajnokságot. Hiába játszik megint Shaquille O'Neal, valahogy nem áll össze a kép. Kobe Bryant 7,2 másodperccel a vége előtt kiharcolhatta volna a hosszabbítást, amikor tripladobás közben, 105-108-as állásnál faultolták, ám a megítélt három büntető közül a harmadikat elhibázta, s utána már szabálytalanságokra kényszerült a Lakers. Előbb Joe Smith, utóbb Kendal Gill értékesített egyet-egyet, ezzel kialakítva a 107-110-es végeredményt. Robert Horry sérülés miatt sorozatban második meccsét volt kénytelen kihagyni.

Sacramentóban továbbra is remekelnek a Kings tartalékjai. Gerald Wallace a sérült Peja Stojakovic és Hedo Türkoglu helyére került a kezdőbe, s 21 ponttal karriercsúcsot dobott, a szintén lábadozó irányítót, Mike Bibbyt helyettesítő Bobby Jackson 20-at szórt, s megint győzött a bajnokesélyes. A Kings tartja veretlen mérlegét az Arco Arenában, mind a kilenc hazai meccsét megnyerte.

Vince Carter végre 27 pontjával remekelt a Raptors csapatában, amely 84-87-ről fordított 92-87-re úgy hogy az utolsó nyolc pontot a kanadaiak dobták Memphisben. A STAPLES Centerben hiába játszotta élete meccsét Marko Jaric, a világbajnok jugoszláv válogatott irányítója (25 pontos karriercsúcs, 8/8 büntetőből), mégis kikapott a két legjobbját, Andre Millert és Michael Olowokandit nélkülöző Clippers az Indianától, amely ezzel a győzelemmel 14/2-re javította mérlegét. Igaz, a vendégeknél sem játszhatott a sérült irányító, Jamaal Tinsley. Reggie Miller, a 37 éves veterán sorozatban második nagy meccsét játszotta, ezúttal 20 ponttal vezette csapatát.

Los Angeles Clippers - Indiana Pacers 87-92
Legjobb dobók:
Jaric 25, Brand 20 (12 lep., 4 blokk), Q. Richardson 12, ill. R. Miller és Mercer 20-20, Artest 13 (12 lep.)

Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 87-92
Ld.:
Battier 14, Gasol és Jason Williams 10-10, ill. Carter 27, A. Williams 20, A. Davis 14 (12 lep.), Mo. Peterson 10

Boston Celtics - New Orleans Hornets 95-86
Ld.:
Pierce 30, Walker 28, Shammond Williams 13, Battie 10, ill. Mashburn 33, Wesley 18, P. J. Brown 10 (14 lep.)

Sacramento Kings - Houston Rockets 103-84
Ld.:
G. Wallace 21, B. Jackson 20, Webber 19, Christie 14, Divac 11, D. Jones 10, ill. Francis 22, M. Norris 13, M. Taylor 11

Seattle Supersonics - New Jersey Nets 96-95
Ld.:
Payton 28 (10 assz.), B. Barry és R. Lewis 14-14, D. Mason 12, ill. Kidd 27 (8-8 lep. és assz.), Harris 23, Jefferson 14

Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 107-110
Ld.:
Sh. O'Neal 31 (13 lep.), Kobe Bryant 22 (11 assziszt), Fox 13, Medvedenko és Fisher 10-10, illetve Garnett 23 (15 lep.), Peeler 17, Hudson 16, Joe Smith 14, Trent, Nesterovic 10-10