Pedig úgy tűnt, a végén - szokásához híven - ő dönti el a meccset. Az utolsó percben volt egy gólpassza, blokkolt egy dobást és lekapott egy támadó lepattanót, ám 94-95-ös állásnál rosszul passzolt a ziccerben álló Bryon Russellhez, Keith Van Horn elcsípte az átadást, és aztán már lejárt az idő. Allen Iverson 35 pontjából 12-t a negyedik negyedben dobott. Öröm a Wizards ürömében: ez volt a csapat sorozatban ötvenedik telt házas meccse, ami attól datálódik, hogy Jordan elkezdett játszani az MCI Centerben.

A Mavericks hazatért idegenbeli körútjáról, Nick Van Exel és Raef LaFrentz felépült sérüléséből, s egy nem túl erős csapat, a Chicago Bulls érkezett az American Airlines Centerbe. Mindez garanciát jelentett a győzelemre, s úgy is történt. Van Exel 17 pontot szerzett, jól játszott, nem fájt az operált térde, és a Mavericks mérlege is 15/1-re javult az indianapolisi vereséget - az idei elsőt követően.

Az SBC Centerben megszakadt a Utah Jazz hatos nyerő sorozata. Matt Harpring, aki az előző két meccsen 63 pontot szerzett, és kétszer is megjavította egyéni karriercsúcsát, most 10 pontnál állapodott meg ugyanakkor a hazaiaknál 7 játékos szerzett legalább tíz pontot, s ez a kiegyensúlyozott teljesítmény eldöntötte a mérkőzést. Karl Malone-nak hét pontra volt szüksége ahhoz, hogy Kareem Abdul-Jabbar után másodikként elérje a 35 000 pontos határt, és ami máskor percek alatt összejön neki, ahhoz most véres verejtéket kellett hullatnia. A Spurs ugyanis meggyötörte a bedobót kollektív védekezésével, Malone 16 dobásából csak egy (!) ment be, s büntetőkre volt szüksége ahhoz, hogy éppen hét pontot dobjon.

Mindenesetre megvan a harmincötezer.

New York Knicks - New Orleans Hornets 92-86 - hosszabbítás
Legjobb dobók:
Houston 20, Sprewell 19, O. Harrington 17 (14 lep.), Sh. Anderson 11, ill. Mashburn 20, P. J. Brown, Wesley, Alexander 12-12 (előbbi 11 lep.), B. Davis 10

Orlando Magic - Atlanta Hawks 117-92
Ld.:
McGrady 28, M. Miller 22, Hill, Garrity 10-10, ill. Glover 18, Crawford 14, Abdur-Rahim és G. Robinson 13-13 (előbbi 10 lep.)

Washington Wizards - Philadelphia 76ers 94-95
Ld.:
Stackhouse 38, Dixon 18, Jordan 16, ill. Iverson 35, Snow 16, MacCulloch 13, Coleman 11

Miami Heat - Cleveland Cavaliers 85-79
Ld.:
C. Butler 16 (10 lep.), B. Grant 14 (10 lep.), Best és Ellis 13-13, M. Allen 10, ill. Wagner 28, Boozer 15 (11 lep.), J. Jones 10

Dallas Mavericks - Chicago Bulls 103-90
Ld.:
Nash 18, Van Exel 17, Nowitzki 14 (11 lep.), Finley 13, Bell 10, ill. J. Rose 31, D. Marshall 20, Jay Williams 11

San Antonio Spurs - Utah Jazz 107-85
Ld.:
S. Jackson 17, S. Smith 15, Duncan 14, Parker és M. Rose 13, Kerr 11, Willis 10, ill. Stockton 13, Collins 12, Padgett és Harpring 10-10

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 109-86
Ld.:
Cassell 24 (10 assziszt), Tim Thomas 21, Redd 20, Gadzuric és Ollie 12-12, ill. C. Robinson 16, Hamilton 15, H. Davis és J. Barry 11-11, Williamson 10

Portland Trailblazers - New Jersey Nets 86-93
Ld.:
Wells 20, Stoudamire 14, R. Wallace 10, ill. Kidd 28, Jefferson 12 (10 lep.), Martin és Kittles 11-11

Golden State Warriors - Phoenix Suns 100-90
Ld.:
Jamison 37, Arenas 16, J.- Richardson 12, Dampier és Murphy 11-11 (utóbbi 13 lep.), ill. Marbury 32, Marion és Stoudemire 14-14 (14, ill. 11 lep.), A. Hardaway 12