A Timberwolvesnak továbbra sem megy San Antonióban, teljesen mindegy, hogy hívják az épületet: HemisFair Arena, AlamoDome vagy Sbc Center - ahol első meccsét játszotta a minnesotai csapat. Most már 6/24 az északiak mérlege az Alamo városában, hétfőn egyetlen pillanatra sem vezettek. A Dallas - szokásától eltérően - nem lehengerlő támadójátékával, hanem szigorú védekezésével őrölte fel a Portlandet. Nowitzki pontjai mellett 17 lepattanót és 6 labdaszerzést, a 228 centis Shawn Bradley 18 lepattanót és 3 blokkot jegyzett. A vendégeknél nem játszott a szombati, San Antonió-i köpködése miatt egy meccsről eltiltott Bonzi Wells.

A Memphis otthonában őrizte meg nyeretlenségét az 1/6-os, ugyancsak pocsék mérleggel érkező Golden State ellen. A negyedik negyed elején már 25 ponttal vezettek a vendégek, akiktől Antawn Jamison 37 ponttal egyéni szezoncsúcsot ért el. A 0/8-as kezdés a legrosszabb a Memphis rövid történetében.

A Fleet Centerben 29-14-es első negyeddel indított a Jazz ellen a Celtics, aztán viszont a cseréiket pályára küldő vendégek 32-12-re megnyerték a másodikat, és 4 pontos előnnyel fordultak félidőben. Ezzel el is lőtték puskaporukat, és a 35 pontot szerző Paul Pierce vezérletével biztosan nyert a Boston. Pierce 9 assziztot és 7 lepattanót is jegyzett, s mind a 12 büntetőjét értékesítette.

Boston Celtics - Utah Jazz 112-95
Legjobb dobók:
Pierce 32, A. Walker 27, Delk 13, Sh. Williams 11, Vin Baker 10, ill. Malone 20, Harpring és Padgett 15-15, Cheaney 10

Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 101-108
Ld.:
Gasol 24, Giricek 21, L. Wright 18, Gooden, 15, ill. A. Jamison 37 (11 lepattanó), Dampier és Murphy 18-18 (előbbi 16 lep.)

Dallas Mavericks - Portland Trailblazers 82-73