A Minnesota Wild, a szezon egyik meglepetéscsapata a Pepsi Centerbe látogatott a 2001-es bajnok otthonába, s a harmadik negyedben kétgólos hátrányba került. Sebaj, innen is ki tudott egyenlíteni, és 3-3-as döntetlennel távozott az NHL egyik oroszlánbarlangjából. Pedig 45:16 volt a kapura lövések aránya a Colorado javára, Dwayne Roloson, a Wild kapusa azonban 42-t kivédett ezek közül, az abszolút rekorder Patrick Roy viszont csak 13-at a 16-ból. Az Avalanche csapatában Eric Messier életében először ütött két gólt egy meccsen, pedig már 29 éves és 321 NHL-mérkőzés áll a háta mögött. Hogy mennyire váratlan tőle ez a "gólözön", arra bizonyság: idén eddig hét meccsen egyetlen pontot sem szerzett. A Wild egyébként 14 pontjával vezeti az NHL mezőnyét.

A chicagói United Centerben a Blackhawks 3-2-re legyőzte a San Josét, annak ellenére, hogy - idén először - Jevgenyij Nabokov állt a vendégek kapujában. Szergej Berjozin azonban két emberelőnyös góllal sokkolta honfitársát az első harmadban, s ezzel megadta a találkozó alaphangját.