A férfiaknál a kenyai Stephen Kiogora, a nőknél pedig a mexikói Adriana Fernandez nyerte az első alkalommal megrendezett Las Vegas-maratont.

Kiogora 35 km után szakította le valamennyi riválisát és biztosan, közel másfél perccel előzte meg másodikként célba érő honfitársát, Titus Munjit.

- Sajnos a hideg és az erős szél miatt nem futhattam olyan időt, amilyet tudtam volna. A körülmények következtében inkább taktikai versenyt vívtunk a többiekkel. - mondta a 2:11:58 órával célba érő Kiogora.

Fernandez az orosz Galina Bogomolovával öldöklő küzdelmet vívott az első helyért, amelyet végül óriási hajrát követően, mellbedobással nyert meg, 2:31:54 órás idővel.

A verseny szervezői mindent megtettek azért, hogy rangos viadalt hozzanak létre, a pénzdíjazás például a legrangosabb maratonikkal vetekedett, hiszen a férfi győztes 100, míg a női 50 ezer dollárt kapott sikeréért. Az pedig igazán nem rajtuk múlt, hogy az idők kifejezetten közepesre sikerültek.

Hogy a viadal Las Vegasban volt, az is jelzi: a 11 ezer fős mezőnyben három tucat Elvis Presley hasonmás, valamint több ifjú házaspár is futott.