Tizennyolc magyar érem már biztos a Szegeden zajló kick-box világbajnokságon, amelynek második napján Debreczeni Dezső, Pruzsinszky Ivett, valamint Krempf Réka semi- és light-contactban is bejutott az elődöntőbe, azaz ők két szabályrendszerben is dobogóra állhatnak. Az ötszörös világbajnok Debreczeni a legjobb úton halad afelé, hogy a sportág történetének legeredményesebb versenyzője legyen.

Debreczeni Dezső ezúttal is megmutatta, hogy 31 éves létére világhíres lábtechnikája semmit sem kopott. A békéscsabai versenyző különleges "fegyverének" köszönhetően eddig öt világbajnoki és hét Európa-bajnoki címet gyűjtött be, s ha ezúttal legalább egy aranyérmet szerez, akkor a sportág történetének legsikeresebb versenyzőjének mondhatja majd magát.

"Rendkívül kemény mezőny jött össze ezen a vb-n, gyakorlatilag nincs könnyen verhető ellenfél. Itt a negyeddöntő is pont olyan nehéz meccset hozhat, mint a finálé. A brit srác például meglepett egy kicsit délelőtt, már öt ponttal is vezetett ellenem, de szerencsére aztán a fejrúgások ezúttal is bejöttek. Amúgy light contactban talán még nehezebb dolgom lesz majd, mint két éve Párizsban, pedig akkor sem volt könnyű..." - nyilatkozta Debreczeni Dezső.

Hozzá hasonlóan két szabályrendszerben menetel Krempf Réka és Pruzsinszky Ivett. Utóbbi, aki amatőr ökölvívó világbajnok, ezúttal is "kezelésbe vette" ellenfeleit: semi-contactban például szlovén riválisa nem is tudta kihúzni ellene a mérkőzést, a harmadik menetben összejött a tízpontos különbség, azaz Pruzsinszky technikai KO-győzelme.

Az 50 kg-os súlycsoportban induló Krempf Réka a következőképpen értékelt: "Nincs nálam boldogabb most a csarnokban, mert két érem megszerzése csak a merészebb álmaimban szerepelt. Elsősorban a light-contactban számítottam jó szereplésre, ehhez képest most semiben éreztem magam jobban, addigra melegedtem be igazán. Bár ilyen fantasztikus hangulatban szinte nem is lehet veszíteni..."

S bár versenyzőink a vb második napján is jóval több győzelmet könyvelhettek el, mint vereséget, két elvesztett mérkőzés érzékenyen érintette a magyar tábort. A full-contact 63,5 kg-os súlycsoportjában Nagy Zsolt meccse után Szabó Sándor edző ki is fakadt. Az önuralmát legfeljebb szökőévenként elveszítő tréner elmondta: a full-contact legjobbjainak számító oroszok ellen bárki örülhet, ha kicsit jobbnak bizonyul, ám Nagy esetében ez még itthon is vereséget eredményezett. A pontozás pedig úgy lett 2:1 Kodzojevnek, hogy az egyik bíró 30-29-re a Nagyot, a másik ugyanilyen arányban az oroszt látta jobbnak, míg a harmadik 30-30-ra adta a meccset, az ellenfelet jelölve meg győztesnek. Ennyin múlt...

Hasonlóan kevés hiányzott Rakó Dávidnak az újabb bravúrhoz. A 74 kg-os semi-contactos magyar a vb-ezüstérmes kiverése után a szintén világklasszis olasz De Marcóval mérkőzött. Csatájuk méltán érdemelte ki a nap meccse titulust. A háromszor két perc 15-15 lett, de a 3-3-as hosszabbítás sem döntött, végül a "hirtelen halálban" az itáliai versenyző kapta meg a továbbjutáshoz szükséges pontot.

A nap meglepetését az orosz Farojan szolgáltatta, aki a full-contact 57 kg-os súlycsoportjának negyeddöntőjében 2-1-es pontozással legyőzte a sportág jelenlegi talán legnagyobb alakját, a négyszeres világbajnok francia Habanit.

A magyarok eredményei
semi-contact
férfiak:
57 kg, negyeddöntő: Debreczeni Dezső-McCarthy (brit) 26-24
63 kg, nyolcaddöntő: Hirsch Viktor-Kosovic (horvát) TKO a 2. menetben (12-2)
69 kg, nyolcaddöntő: Jároszkievicz Krisztián-Tabureasz (görög) 13-9
74 kg, nyolcaddöntő: Rakó Dávid-De Marco (olasz) 18-19 (15-15, 18-18, "hirtelen halál")
79 kg, nyolcaddöntő: Mórádi Zsolt-Mc Dermott (ír) 22-20

nők:
50 kg, negyeddöntő: Krempf Réka-Guzzetta (svájci) 20-15
55 kg, egyeddöntő: Kovács Betty-Simekova (brit) 16-12
60 kg, negyeddöntő: Marton Klára-Szytenchelm (lengyel) 8-9 (hosszabbítás után)
65 kg, negyeddöntő: Szendrei Barbara-Szajfullina (orosz) 12-7
70 kg, negyeddöntő: Pruzsinszky Ivett-Dolinsek (szlovén) TKO a 3. menetben (16-5)
+70 kg, negyeddöntő: Kovács Barbara-Lojen (horvát) TKO a 2. menetben (11-1)