Fennakadt a doppingvizsgálaton Katja Schumacher, a németek egyik legjobb triatlonosa.

Az ártatlanságát hangoztató Európa-bajnok szervezetében az A próba tesztoszteront mutatott ki. A mintát azt követően vették tőle, hogy a július 11-ei Ironman-bajnokságon második helyen végzett. Amennyiben a második, B teszten is bebizonyosodik a csalás, az egykori rögbi-játékost több évre eltiltják.

A dán Rasmus Henning nyerte a férfiak olimpiai távú triatlon Világkupa-versenyét Hamburgban. A 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló viadalon nem volt magyar induló. A pontversenyben továbbra is az évek óta Tiszaújvárosban készülő kazah Dmitrij Gaag vezet.

Eredmények: 1. Rasmus Henning (dán) 1:47:41.5 ó 2. Filip Ospaly (cseh) 1:47:55.9 3. Vologyimir Polikarpenko (ukrán) 1:47:58.1

A Vk állása: Dmitrij Gaag (kazah) 320 pont, 2. Bevan Docherty (új-zélandi) 200, 3. Shane Reed (új-zélandi) 123.