Kuttor Csaba továbbra is tartja jó formáját, amit bizonyít, hogy a portugáliai Praia Da Vitorián megrendezett olimpiai távú - 1,5 km úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás - triatlon Európa-kupa futamon a 8. helyen ért célba.

Kuttor nagyszerű teljesítményével három helyet előrelépve már a 44. a világranglistán, ami jelen állás szerint olimpiai kvalifikációt ér.

A nőknél Molnár Erika a 15. lett, s ő a 82. a rangsorban, de valószínűsíthetően szintén jelen lehet a 2004-es athéni játékokon.

A jövő évi vb után kihirdetett világranglistáról 39-en kvalifikálják magukat az olimpiára, de úgy, hogy a legjobb kilenc ország három, míg a többi nemzet maximum két kvótát szerezhet nemenként.

Mozgássérült triatlonos az év belga sportolója/sport/x-mag/20030113mozgasserult.htmlTriatlon-vb 2005: Győr sikertelen pályázata/sport/x-mag/20021119triatlonvb.html

A nemzetközi szövetség további két szabad kártyát ad, a házigazdák pedig egy versenyzőt automatikusan indíthatnak.

Ezenkívül a vb dobogósai és az öt regionális olimpiai kvalifikációs viadal győztesei vehetnek még részt a ötkarikás eseményen, így mindkét nemnél 50-50 induló lesz a görög fővárosban.