A címvédő Prada két futamot nyert Aucklandben, a vitorlás Louis Vuitton-kupán, ezzel felzárkózott az élcsoporthoz.
Forrás: --

Prada

Az időjárás ezúttal kegyeibe fogadta a résztvevőket, így összesen hét párharcra kerülhetett sor.

Alinghi (svájci)-Team Dennis Conner 49 mp

Vitorlázás - Louis Vuitton-kupa: az Alinghi maradt az élen/sport/x-mag/20021030vitorlazas.htmlVitorlázás - Louis Vuitton-kupa: a Victory két győzelme/sport/x-mag/20021029vitorlazas.htmlVitorlázás - Louis Vuitton-kupa: újabb halasztás/sport/x-mag/20021025vitorlazas.htmlVitorlázás - Louis Vuitton-kupa: kezdődik a második kör/sport/x-mag/20021022vitorlazas.htmlVitorlázás - Louis Vuitton Kupa: győztek az esélyesek/sport/x-mag/20021007vitorlazas1.html

Az Oracle-Le Defi Areva párharcot elhalasztották.

Az állás: 1. Alinghi 12 pont/13 futam, 2. OneWorld 10/13, 3. Prada 10/14, 4. Oracle 7/11, 5. GBR 6/13, 6. Victory 6/13, 7. Team Dennis Conner 5/13, 8. Mascalzone Latino 1/14, 9. Le Defi 0/12

A One Worldtől "kémkedés" miatt egy pontot levontak.

A kilenc kihívó közül mindenki kétszer méri össze tudását a másikkal. Az utolsó búcsúzik, a többiek két ágon folytatják a küzdelmet. A finálét januárban rendezik, a győztesre - az Amerika-kupáért - az öt sikerig tartó februári döntőben a címvédő Team New Zealand vár.