A svájci Alinghi újabb győzelmével megerősítette vezető helyét Aucklandben, a vitorlás Louis Vuitton Kupán.

Eredmények: 2. szakasz:
4. forduló:
Alinghi (svájci)-GBR Challenge (brit) 7:45 perc előny
Prada (olasz)-Mascalzone Latino (olasz) 1:42

Az állás: Alinghi 11 pont/12 futam, 2. One World (amerikai) 9/11, 3. Prada 8/12, 4. Oracle (amerikai) 6/10, 5. Victory (svéd) 6/10, 6. GBR Challenge 5/11, 7. Team Dennis Conner (amerikai), 4/11, 8. Mascalzone Latino 1/13, 9. Le Defi (francia) 0/11
A One Worldtől "kémkedés" miatt egy pontot levontak.

A Victory két győzelme/sport/x-mag/20021029vitorlazas.htmlAz Alinghi nyert a One World ellen/sport/x-mag/20021024louis.htmlMegalapozatlan kémkedési vád/sport/x-mag/20020925amerika.html

A kilenc kihívó közül mindenki kétszer méri össze tudását a másikkal. Pénteken az utolsó búcsúzik, a többiek két ágon folytatják a küzdelmet. A finálét januárban rendezik, a győztesre - az Amerika-kupáért - az öt sikerig tartó februári döntőben a címvédő Team New Zealand vár.