A spanyol Ivan Rana nyerte a férfiak versenyét a Győrben zajló triatlon Európa-bajnokságon. A második helyen a címvédő cseh Filip Ospaly, a harmadikon a német Maik Petzold végzett.

Rekkenő hőségben rajtolt a mezőny, s már az úszás óriási küzdelmet hozott. A brit Richard Stannard kezdte elsőként a kerékpározást, a későbbi érmesek közül Ospaly negyedikként, Petzold ötödikként, Rana pedig kilencedikként szállt ki a vízből.

A kerékpározás során a német Petzold tört az élre, ám jelentős előnyre nem tudott szert tenni a vetélytársakkal szemben. Ebben a számban a legesélyesebbnek tartott magyar versenyző, Kuttor Csaba feladta a versenyt.

A futás hajrájában egy hatfős csoport küzdött az érmekért, végül Rana, Ospaly és Petzold állhatott fel a dobogóra.

Eredmények, férfi elit kategória (1500 m úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás):
1. Ivan Rana (Spanyolország) 1:47:46 ó