A horvát Ivo Karlovic két játszmában legyőzte a selejtezőből indult, argentin Mariano Zabaletát, s ezzel megnyerte a 416 ezer dollár összdíjazású, houstoni salakpályás férfitenisz-tornát. Ez volt a 28 éves, 209 cm magas játékos első sikere ATP-viadalon.

ATP-torna, Houston (416 ezer dollár), döntő:
Karlovic (horvát) - Zabaleta (argentin) 6:4, 6:1

A hazai közönség előtt szereplő Nicolas Almagro nyerte a 450 ezer dollár összdíjazású, valenciai salakpályás férfitenisz-tornát. A 21 éves játékos volt a viadal címvédője, újabb diadalával pályafutása második végső sikerét aratta ATP-versenyen.

ATP-torna, Valencia (450 ezer dollár), döntő:
Almagro (spanyol, 3.) - Starace (olasz) 4:6, 6:2, 6:1

A szerb Jelena Jankovic nyerte a Charlestonban rendezett, 1,34 millió dollár összdíjazású salakpályás női tornát. A második helyen kiemelt, 22 éves játékos idei második, pályafutása harmadik végső sikerét ünnepelhette.