Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Juhász Dorka csapata, a Minnesota Lynx 77-66-ra kikapott a vendég Chicago Sky gárdájától az észak-amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) szezonnyitó játéknapján, pénteken.

A hazai csapat a négyből három negyedben jobb volt ellenfelénél, a második játékrészt azonban 22-3-ra elvesztette, és ez döntőnek bizonyult.

A 23 éves magyar center csereként 14:48 percet töltött a pályán, ezalatt öt pontot szerzett és leszedett három lepattanót.

A Minnesota Lynx az előszezonban két találkozót vívott. Előbb 72-69-re felülmúlta a Washington Mystics alakulatát, majd Torontóban - a liga történetének első kanadai meccsén - 82-74-re alulmaradt a mostani rivális Chicagóval szemben. Juhász mindkét mérkőzésen csapata legjobbja volt lepattanózásban.

A 2011-ben, 2013-ban, 2015-ben és 2017-ben bajnok Minnesota - amely az előző WNBA-évadban 14 győzelemmel és 22 vereséggel a tabella 9. helyén zárt, így lemaradt a rájátszásról - a következő találkozóján, magyar idő szerint kedden éjjel az Atlanta Dream együttesét fogadja.