A ligaelső, előző idényben nagydöntős Boston Celtics 113-93-ra kikapott a Los Angeles Clippers vendégeként az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján.

A Clippers kilenc ponttal vezetett az első félidő végén, majd a harmadik negyedben már 15-16 pontos fórt épített fel, amire a záró etapban még egy lapáttal rá tudott tenni - egy komolyabb futást sem engedett a Celticsnek

Paul George 26 pontja mellett idei legjobb meccsét játszotta eddig Kawhi Leonard: 25 pont, 9 lepattanó és 6 gólpassz került a neve mellé 10/12 jó dobással alig 29 perc alatt, most kicsit korábbi önmagát idézte.

Tatum sem tudott segíteni Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Ronald Martinez

A vendégek nem találták a ritmust, Jaylen Brown 21 pontjának sem volt nagy hatása a meccsre, Jayson Tatum pedig 7/20-as mezőnymutatóval szedett össze 20 egységet, ráadásul a kezdőben szerepet kapó Smart, White és Griffin összesen 3/12 dobást tudott hozzátenni. A padról ismét megbízható volt Malcolm Brogdon (18 pont, 6 gólpassz), de a 23%-os triplázás, az öttel több eladott labda, és a hattal kevesebb támadópattanó nem fért bele.

A Boston 28. mérkőzésén a hetedik vereségét szenvedte el a szezonban, egymást követően a másodikat.

Portland Trail Blazers-Minnesota Timberwolves 133-112

Töltse le az Origo Sport applikációt és kövesse élőben a labdarúgó-világbajnokság eredményeit.