Hatalmas meglepetés: a címvédő ellen szakította meg borzalmas sorozatát az NHL-csapat - videó

Colorado Avalanche v Calgary Flames GettyImageRank2 Color Image alberta hockey national hockey league sports arena Horizontal SPORT ATHLETE ICE HOCKEY PROFESSIONAL
CALGARY, CANADA - OCTOBER 13: Tyler Toffoli #73 (R) of the Calgary Flames celebrates with his teammates after scoring against the Colorado Avalanche during an NHL game at Scotiabank Saddledome on October 13, 2022 in Calgary, Alberta, Canada. Derek Leung/Getty Images/AFP (Photo by Derek Leung / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A New York Rangers 7-3-ra győzött a Minnesota Wild otthonában, míg a Pittsburgh Penguins 6-2-re nyert a vendég Arizona Coyotes ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) csütörtöki játéknapján.

St. Paulban a vendégek már az első harmad után 3-0-ra vezettek, és később sem álltak le. Artemij Panarin négy ponttal (egy gól, három gólpassz), Chris Kreider pedig két góllal vette ki részét a sikerből.
Pittsburghben - ahol szintén 3-0 volt húsz perc után - Sidney Crosby három pontot (1 gól, 2 gólpassz) termelt. A hazaiak kapitányának ez a 18. idénye a klub színeiben, és ezzel az örökrangsor élére került, megelőzve a legendás Mario Lemieux-t, akit Jevgenyij Malkin és Kris Letang éppen most ért utol.

A Calgary Flames már 5-1-re is vezetett a címvédő Colorado Avalanche ellen, végül 5-3-ra győzött a kanadai csapat.

A Flames ezzel 2009 óta először nyerte meg a szezonbeli nyitómeccsét a ligában.

Buffalo Sabres-Ottawa Senators 4-1
Philadelphia Flyers-New Jersey Devils 5-2
Pittsburgh Penguins-Arizona Coyotes 6-2
New York Islanders-Florida Panthers 1-3
Toronto Maple Leafs-Washington Capitals 3-2
Minnesota Wild-New York Rangers 3-7
Nashville Predators-Dallas Stars 1-4
Calgary Flames-Colorado Avalanche 5-3