A Brooklyn Nets az 50 pontos Kyrie Irving vezérletével 132-121-re nyert a Charlotte Hornets vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján.

A Brooklyn Nets az 50 pontig jutó Kyrie Irving vezetésével 132–121-re nyert a Charlotte Hornets otthonában. Az első félidei 20 pontja után még tovább tudta emelni a tempót és a végén a csapattársa, Kevin Durant is megtapsolta.

Irving pontjaira építve a Nets 26 ponttal vezetett a nagyszünetben és a harmadik negyedben 34 egységig növelte az előnyét, gyakorlatilag kiütötte ellenfelét. A Charlotte innen még visszajött 12-15 pontra - Irving nagy dobásai viszont ennél közelebb nem engedték őket.

Kyrie Irving nagyon jól játszott Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Jacob Kupferman

A hazaiaknál Miles Bridges (30 pont, 11/19 mezőnyből), Terry Rozier (30 pont, 5/11 tripla) és LaMelo Ball (24 pont, 7 gólpassz) is kitett magáért: a szörnyű első félidő után 88 pontot dobtak a másodikban, de ezúttal ez sem bizonyult elégnek.

A Los Angeles Clippers ellen szakadt meg a Golden State Warriors rossz sorozata, 142 pontot szerzett a címvédő Milwaukee Bucks az OKC vendégeként.

Charlotte Hornets-Brooklyn Nets 121-132
Indiana Pacers-Cleveland Cavaliers 124-127
Orlando Magic-Phoenix Suns 99-102
Memphis Grizzlies-New Orleans Pelicans 132-111
Oklahoma City Thunder-Milwaukee Bucks 115-142
Golden State Warriors-Los Angeles Clippers 112-97