Egy internetes árverésen rekordot jelentő 1,32 millió dollárért (körülbelül 405 millió forint) kelt el a hétszeres Super Bowl-győztes Tom Bradynek az egyik sportkártyája - ennyit korábban még nem fizettek a profi amerikaifutball-ligában (NFL) szereplő játékosokat megörökítő képért.

A kártya a 43 éves legendás futballista újonc szezonjában került piacra, mindössze 100 darab készült belőle és az irányító saját kézjegyével látta el.

A kártyát egy hatalmas Brady-rajongó vásárolta meg, aki gyerekkora óta gyűjti a kedvencét ábrázoló lapokat.

Tom Brady újonckártyája rekordáron kelt el Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Mike Ehrmann

A korábbi rekordot Patrick Mahomes tartotta, a tavalyi bajnok Kansas City Chiefs fiatal irányítójának kártyájáért februárban 861 ezer dollárt fizettek.

Brady pályafutása első 20 évében a New England Patriotsban játszott, itt hat bajnoki címet nyert, majd eligazolt a Tampa Bay Buccaneershez, amellyel rögtön első idényben, karrierje során hetedik alkalommal elhódította a Vince Lombardi-trófeát. A fináléban éppen a Mahomesszal felálló Chiefst győzte le hazai pályán a floridai gárda.