Meglepetéssel kezdődtek a főcsoport-elődöntők az NBA-ben

Boston Celtics v Milwaukee Bucks - Game One GettyImageRank2 BASKETBALL
MILWAUKEE, WISCONSIN - APRIL 28: Kyrie Irving #11 and Terry Rozier #12 of the Boston Celtics celebrate in the fourth quarter against the Milwaukee Bucks during Game One of Round Two of the 2019 NBA Playoffs at the Fiserv Forum on April 28, 2019 in Milwaukee, Wisconsin. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Dylan Buell/Getty Images/AFP
A címvédő Golden State Warriors a 35 pontig jutó Kevin Durant vezérletével vasárnap győzelemmel nyitotta a vendég Houston Rockets elleni párharcát az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) rájátszásának nyugati főcsoport-elődöntőjében. Keleten a Boston Celtics meglepetésre simán, 22 ponttal legyőzte az alapszakaszgyőztes Milwaukee Bucksot.

Az NBA rájátszásának második köre a vasárnapi Bucks-Celtics meccsel indult, melynek első félidejét a vendégek kezdték jobban, a nagyszünetig azonban a Bucks két pontra visszazárkózott.

A harmadik negyedben aztán robbantott a Boston, s nagyon hatékony támadójátékkal 36-21-re nyerte a szakaszt, mellyel el is döntötte a meccset, s elvette a Bucks pályaelőnyét.

A bostoniaknál több kiemelkedő teljesítmény is akadt, Kyrie Irving 26 pontot és 11 gólpasszt szerzett, míg Al Horford 20 ponttal és 11 lepattanóval zárt, a Milwaukee-nál viszont senki sem játszott jól. A hazaiak sztárja, Jannisz Antetokounmpo 22 pontot ért ugyan el, ám nagyon rossz hatékonysággal dobott, mezőnyből 21 kísérletéből mindössze 7 volt sikeres.

A címvédő Golden State Warriors hazai pályán egyszer sem vezetett tíz pontnál nagyobb különbséggel a Houston Rockets ellen, igaz hátrányban is percekig volt, azaz tulajdonképpen kézben tartotta a mérkőzést. Amelyen a Clippers elleni 50 pontja után újra remekelt Kevin Durant, aki ezúttal 35-ig jutott.

Mellette még a 14 pontja mellé 9-9 lepattanót és asszisztot jegyző Draymond Greent érdemes megemlíteni.

A Rockets sztárja, James Harden ugyancsak 35 ponttal zárt, az ő szárnysegédje a 27 pontos Eric Gordon volt.