A Nashville Predators a hatodik mérkőzésen begyűjtötte negyedik győzelmét az Anaheim Duckszal szemben, ezzel - története során először - bejutott az NHL nagydöntőjébe.

Az 1997-ben alapított, Tennessee állambeli klub már azzal történelmi tettet hajtott végre, hogy bejutott a nyugati döntőbe, korábban ugyanis még ez sem sikerült neki.

A Predators játékosok önfeledt ünneplése a harmadik harmadban. Forrás: AFP/2017 Getty Images/Frederick Breedon

A párharc hétfői összecsapásán jól kezdett, az első harmadban kétgólos előnybe került, a harmadik szakasz közepén azonban 3-3 volt az állás.

A negyedik nashville-i találatot - saját maga harmadikját - Colton Sissons szerezte az 54. perc végén,

majd a hajrában is esett még két hazai gól Filip Forsberg és Austin Watson jóvoltából. A győzelemhez a kapus Pekka Rinne 38 védéssel járult hozzá.

A Nashville ellenfele a nagydöntőben az Ottawa Senators vagy a címvédő Pittsburgh Penguins lesz.