LeBron James mentette meg a címvédőt az égéstől

Chicago Bulls v Cleveland Cavaliers, LeBron James GettyImageRank1 BASKETBALL NBA SPORT topics topix bestof toppics toppix
CLEVELAND, OH - JANUARY 4: LeBron James #23 of the Cleveland Cavaliers reacts to a foul call during the second half against the Chicago Bulls at Quicken Loans Arena on January 4, 2017 in Cleveland, Ohio. The Bulls defeated the Cavaliers 106-94. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory copyright notice. Jason Miller/Getty Images/AFP
Szinte még el sem kezdődött az NBA rájátszása, máris drámai mérkőzéseket láthattak a sportág amerikai változatának szerelmesei. A címvédő Cleveland óriási küzdelemben, LeBron James zsenialitásának köszönhetően egy ponttal nyert hazai pályán az Indiana Pacers ellen, míg a Los Angeles Clippers szintén hazai környzetben két ponttal kapott ki a Utah Jazz együttesétől.

LeBron James 32 pontja nagyon kellett a Clevelandnek ahhoz, hogy rögtön a rájátszás első mérkőzésén ne kerüljön igen nehéz helyzetbe a címvédő. A Pacersnek az utolsó támadás során megvolt a lehetősége arra, hogy megnyerje a meccset, de a dobás kimaradt, így a Cleveland behúzta az első győzelmet ebben a párosításban Keleten.

LeBron James, a Cleveland zsenije 32 pontot dobott az Indiana ellen Forrás: AFP/2017 Getty Images/Gregory Shamus

Nyugaton a Los Angeles Clippers drámai meccsen két ponttal kapott ki a Utah Jazz együttesétől.

Texasban LeBron Jameshez hasonlóan Kawhi Leonard is 32 pontot dobott, így a San Antonio magabiztosan nyert a Memphis ellen.

NBA-rájátszás: Keleti főcsoport, negyeddöntő, első mérkőzések:

Toronto Raptors-Milwaukee Bucks 83–97 (22–30, 29–16, 19–29, 13–22) Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Milwaukee javára.

Cleveland Cavaliers-Indiana Pacers 109–108 (34–29, 32–30, 26–25, 17–24)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Cleveland javára.

Nyugati főcsoport, negyeddöntő, első mérkőzések:

Los Angeles Clippers - Utah Jazz 95–97 (24–22, 28–30, 18–22, 25–23)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Utah javára.

San Antonio Spurs-Memphies 111–82 (30–25, 27–19, 32–15, 27–18)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a San Antonio javára.