A hét elején a Boston büntetőkkel 3-2-re verte a Buffalót az NHL-ben, amely most alaposan visszavágott a vereségért, a 6-2-es győzelemmel megszakadt a Sabres három mérkőzést számláló nyeretlenségi sorozata. A Buffalo győzelme ellenére a két gólt szerző bostoni Phil Kessel volt a meccs hőse, aki ötödik mérkőzését játszotta azóta, hogy hererákkal kezelték, és pályafutása első többpontos produkcióját nyújtotta.

Nagyon erősen teljesít a Dacjuk, Zetterberg, Holmström sor mostanság a Detroitban, az orosz légiós az elmúlt öt mérkőzésén 14 pontot szerzett (2 gól, 12 assziszt), a két svéd közül előbbbi az elmúlt hat mérkőzésen három gól mellett kiosztott kilenc gólpasszt, utóbbi a legutóbbi tíz jégre lépése alkalmával kilenc gólt ütött. A Nashville ellen Zetterberg két, Holmström egy találatot jegyzett, Dacjuk négy gólnál asszisztált, a vége 5-3 lett, a Nashville megtört a 4-1-re elveszített második harmad után.

Marty Turco minden szempontból méltó utódja Ed Belfournak a Dallas kapujában, nem csak a képességeket tekintve, hanem immáron a klub színeiben elért győzelmeket illetően is, a Calgary elleni 4-2-es diadal volt Turco 160. győzelme a Starsszal, és ezzel beérte Belfourt. Az egy szezonben elért gólpasszok tekintetében még az előd áll jobban, bár a Flames ellen Turco is bevéshetett a statisztikába egy gólpasszt (tőle indult a harmadik gól előtti támadás), ez volt a negyedik asszisztja az idényben, Belfour öt éve öttel zárt, úgyhogy vannak még újabb kihívások.

Hat idegenbeli győzelem után a Coloradóval már nem bírt a Phoenix, a hazaiak újonca, Paul Stastny két góllal bizonyította, hogy igenis ott lenne a helye a fiatalok gálameccsén az All Star-hétvégén, ahova nem kapott meghívást. Stastny, a legendás Peter Stastny kisebbik fia, 37 pontjával harmadik az újoncok rangsorában, csak Jevgenyij Malkin és Anze Kopitar előzi meg.

eredmények:
Buffalo Sabres - Boston Bruins 6-3 (3-2, 0-0, 3-1)
Vanek (12:29, emberelőnyből), Paille (14:05; 59:18, üres kapu), D. Roy (19:54), Campbell (50:05), Afinogenov (54:44) illetve Kessel (10:16, 40:56), G. Murray (18:18, kettős ee.)

Detroit Red Wings - Nashville Predators 5-3 (1-2, 4-1, 0-0)
Zetterberg (7:25, 21:32), Lidström (32:22, ee.), Hudler (34:16), Holmström (39:00), illetve Zanon (6:35), Tootoo (14:52), Hamhuis (22:25)

Dallas Stars - Calgary Flames 4-2 (1-1, 2-0, 1-1)
J. Lehtinen (3:04; 59:11, ü.k.), J. Lundqvist (26:28), Barnes (28:39), illetve Huselius (14:13, ee.), Yelle (51:42)

Colorado Avalanche - Phoenix Coyotes 4-3 (1-0, 2-1, 1-2)
P. Stastny (7:28, 47:21), Hejduk (30:15, ee.), Brunette (39:19), illetve Laraque (24:14), Zigomanis (53:35), Doan (54:52)