Harmadik hazai mérkőzését is megnyerte a Miami Heat, amely hosszabbításos diadalával már 3-2-re vezet a Dallas Mavericks ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) négy sikerig tartó nagydöntőjében.

A floridaiaknál ezúttal is mennybe ment Dwyane Wade, aki 43 pontjával nemcsak a mérkőzés legeredményesebb játékosa volt, de az utolsó másodpercben dobott kosarával ő csikarta hosszabbítást, majd a ráadás vége előtt 1,9 másodperccel értékesített két büntetőjével a győztes pontokat is megszerezte a Miami számára.

A Heat hatalmas lelkierőről tanúbizonyságot téve 0-2-ről fordította meg anégy nyertes mérkőzésig tartó párharc állását, de a következő találkozóra, s az esetleges sorsdöntő összecsapásra is Texasban kerül sor, és eddig valamennyiszer a házigazda győzött.

Eredmény, döntő, 5. mérkőzés:
Miami Heat - Dallas Mavericks 101-100 (24-21, 19-30, 27-20, 23-22, 8-7)
legjobb dobók:
Wade 43, O'Neal 18 (12 lepattanó), Terry 35, Howard 25 (10 lep.), Nowitzki 20

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2 a Miami javára. A hatodik találkozóra magyar idő szerint szerda hajnalban kerül sor Dallasban.