Nem szívesen látott csapat a Buffalo az NHL-ben, a Sabres ugyanis tizedik idegenbeli mérkőzését is megnyerte, ezúttal a bajnok Carolina otthonában győzött 7-4-re. 3-0-s buffalói vezetés után a Hurricanes még egyenlíteni tudott, de aztán Adam Mair találata után már nem volt esélye a legutóbbi bajnoknak.

Az újonc Guillaume Latendresse-t ünnepelték a montrealiak a kanadai rangadó után, a 19 éves újonc két gyors gólt szerzett a harmadik harmad elején, és ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a Canadiens az Ottawa ellen.

A Pittsburgh öt vereség után nyert újra, természetesen megint a szupertehetséges fiatalok vezérletével, a 19 éves Sidney Crosby lőtte az elsőt a Flyers ellen, a 18 éves Jordan Staal a másodikat, aztán a "rutinos", 20 esztendős Jevgenyij Malkin eldöntötte a meccset.

Malkin honfitársa, Alekszandr Ovecskin is hallatott magáról, utóbbi hat jégre lépése alkalmával öt gólt szerzett, ezúttal a Floridának köszönt be, de a Capitals sikeréből a kapus Olaf Kölzig, és a duplázó litván Dainius Zubrus is jócskán kivette a részét.

Denverben Patrick Roy-t ünnepelték, akit beválasztottak a Hírességek Csarnokába, a mérkőzésen aztán nem sok oka volt az örömre a Colorado-drukkereknek, mert az Edmonton Ryan Smyth duplájával 2-1-re győzött. Igaz, az ütközet után az Oilers-játékosok sem vigadtak túlságosan, mert Smyth John-Michael Liles brutális szabálytalansága miatt megsérült, de utóbb kiderült, hogy megúszta egy medvepuszival.

Los Angeles királyai nem uralkodnak az idei szezonban sem, de a San Jose ellen a speceális egységek remekül működtek, háromból két emberelőny góllal végződött, ugyanakkor mind a négy létszámhátrányt sikerült kibekkelni, a győztes találat Dustin Brown nevéhez fűződik, aki három perccel a vége előtt vette be Vesa Toskala kapuját.

eredmények:
Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 4-7 (0-3, 2-0, 2-4)
Ju. Williams (31:15, emberelőnyből), Whitney (35:20), Brind'Amour (46:23), Walker (57:40), illetve Vanek (8:57, ee.), Pominville (12:02), Hecht (19:38, 59:00, üres kapus), Mair (47:09), D. Roy (51:07, ee.), Gaustad (53:11, ee.)

Florida Panthers - Washington Capitals 1-4 (0-1, 1-1, 0-2)
Horton (25:05, ee.), illetve Pettinger (18:03), Ovecskin (26:45), Zubrus (54:15, ee.; 59:30, ü.k.)

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3-6 (1-1, 0-1, 2-4)
Hamel (18:05), Eaves (47:14, ee.), Vermette (53:39, ee.), illetve Komisarek (12:20, emberhátrányból), Bonk (35:29), Latendresse (42:01, ee.; 42:32, ee.), M. Johnson (57:35), Kovaljov (59:48, ü.k.)

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)
gól: Crosby (26:59), J. Staal (35:38), Malkin (57:57), illetve R. Robitaille (22:14), Sanderson (46:26)

Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)
gól: Hejduk (7:13), illetve Smyth (23:42, ee.; 25:35, eh.)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 4-2 (1-1, 0-0, 3-1)
gól: Frolov (19:19, 59:37, ü.k.), Visnovsky (44:02, ee.), D. Brown (56:50, ee.), illetve Michalek (9:51), J. Thornton (40:47)