Jaromir Jagr és Steve Yzerman is újabb mérföldkőhöz ért NHL-pályafutásában, a Rangers cseh játékosa idénybeli 52. góljával beállította Adam Graves klubrekordját, 109 pontjával pedig Jean Ratelle csúcsát érte el, a Detroit csapatkapitánya pedig karrierje 690. góljával beérte az örökranglistán nyolcadik helyen álló Mario Lemieux-t.

Jaromir Jagr az utóbbi hetekben folyamatosan írja át a rekordokat, a Rangers cseh sztárja a Buffalo ellen egy gólt és gólpasszt jegyzett, ezzel összességében 52 találatnál jár, amivel beállította Adam Graves 1994-es klubrekordját, 109 szerzett pontjával pedig Jean Ratelle 1972-es csúcsát érte el, és áll ezzel holtversenyben az élen a gárda történetének örökranglistáján. A Rangers sorozatban harmadszor vívott büntetőpárbajt, de a Florida és a Tampa Bay elleni kudarc után ezúttal győzött.

A Detroit 4-1-es győzelméhez Steve Yzerman egy góllal járult hozzá, ez volt a veterán csapatkapitány 690. találata, és ezzel beérte az örökranglista nyolcadik helyen álló Mario Lemieux-t, igaz a Pittsburgh zsenije öt idénnyel kevesebb alatt hozta össze ezt a mennyiséget. Manny Legace-nek kevesebb mint egy perc hiányzott a shutouthoz, Petr Cajanek 57 másodperccel a vége előtt ütötte a St. Louis szépítőgólját.

A Florida mindent megtesz, hogy bekerüljön a rájátszásba, pár hete még úgy tűnt, hogy esélye sincs bejutni, de azóta tizenegy mérkőzésből kilencet nyert meg, és már csak hat ponttal van lemaradva a Montreal és a New Jersey mögött, amely holtversenyben áll a Keleti főcsoport hetedik helyén.

A Panthers ezúttal a Bostont verte büntetőkkel, Luongo kivédte a Bruins mindhárom kísérletét, Olli Jokinen azonban nem hibázott a másik oldalon. A Bostonnak nem szerencsés, ha a szétlövésre hagyja a döntést, kilenc büntetőpárbajból mindössze egyszer örülhetett.

A Carolina már 100 pontnál jár, a Hurricanes 2-1-re felülmúlta a bajnok Tampa Bayt, és ezzel két pontra megközelítette a keleti éllovas Ottawát. A Lightning a hatodik helyen áll, de csak két ponttal előzi meg a Montreal, New Jersey duót, így nagy harc vár rá a hátralévő mérkőzéseken.

A Vancouver és a Los Angeles is a rájátszásért tusakodik, a két gárda éppen egymással meccselt, és hiába vezetett 1-0-ra, majd 2-1-re is a Kings, a második harmad elején a Canucks három perc alatt három gólt szerzett, és ezzel eldöntötte a találkozó sorsát. A meccs hőse a 24 éves Alexandre Burrows volt, aki pályafutása első mesterhármasát érte el.

eredmények
Boston Bruins - Florida Panthers 3-4 (0-1, 2-1, 1-1, 0-0) - büntetőkkel
gól: Stümpel (26:17, emberelőnyből), Bouwmeester (39:18), G. Roberts (51:35, ee.), O. Jokinen (65:00, győztes büntető), illetve Boyes (13:24), P. Bergeron (31:45; 59:17, ee.)

New York Rangers - Buffalo Sabres 5-4 (2-1, 0-3, 2-0, 0-0) - büntetőkkel
Straka (15:11, ee.) Ozolins (17:31), Sykora (43:19, ee., 65:00, győztes büntető), Jagr (50:16), illetve Drury (10:52, ee.), Dumont (21:55), Pominiville (25:06, ee.), Briere (32:05)

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
gól: Stillman (4:52), Recchi (28:48), illetve St. Louis (20:26, kettős emberelőnyből)

St. Louis Blues - Detroit Red Wings 1-4 (0-1, 0-2, 1-1)
gól: Cajanek (59:02), illetve Maltby (2:01), Yzerman (29:45), Franzen (30:32), Holmström (40:34)

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 7-4 (2-1, 3-2, 2-1)
D. Sedin (18:44, kettős ee.), A. Carter (19:30, ee.), Burrows (34:10, 37:15, 52:41), Morrison (36:43), Park (41:58), illetve Kosztopulosz (17:33), Parrish (21:49, ee.; 23:53), Cammalleri (57:24, ee.)