Hiába szerzett három gólt Jaromir Jagr, a New York Rangers cseh klasszisa, a Philadelphia Flyers 6-3-as győzelemmel távozott a Madison Square Gardenből, és ezzel pontszámban beérte riválisát az Atlanti főcsoport élén, mindkét gárdának 88 pontja van.

A meccs fordulópontja az első harmad végén következett be, amikor a New York-i Ryan Hollweg hátulról felkente a palánkra R. J. Umbergert, akinek több öltéssel kellett összevarrni a sebet a szeme fölött. A Rangers játékosa végleges kiállítást kapott, és az ötperces emberelőny alatt a Flyers kétszer is beköszönt Lundqvist kapusnak. A másik oldalon Jagr ugyan mindent megtett, de három gólja sem volt elég a győzelemhez.

Amikor Justin Williams beütötte a Carolina negyedik gólját a Buffalo otthonában aligha hitte, hogy ez lesz később a mindent eldöntő találat, a Hurricanes ekkor még kapott gól nélkül kényelmes helyzetben volt. Csakhogy a Sabres nagyot játszott az utolsó harmadban, és kishíján ledolgozta a hátrányát.

Az Anaheim megcselekedte a bravúrt, ami a Buffalónak nem jött össze, a Hatalmas Kacsák 0-3-ra, és 1-4-re is álltak a Colorado ellen, de a kétgólos Scott Niedermayer vezérletével visszakapaszkodtak, és végül a hosszabbításban Jonathan Hedström büntetőjével nyerték a meccset. Ez volt a csapat történetében a harmadik eset, amikor ekkora hátrányból sikerült fordítani, az Anaheim ezzel egy pontra megközelítette a Coloradót, és jelenleg hatodik nyugaton.

A Florida nagyon kapar, hogy bejusson a rájátszásba, sorozatban negyedik győzelmét aratta, és ötpontos hátrányban van a nyolcadik helyen álló Atlanta mögött. A Párducok zsinórban hetedszer verték az idényben a Washingtont, a fővárosiak hét mérkőzés óta képtelenek nyerni.

A Dallas az utolsó harmadban öt perc alatt ütött három góllal lerendezte a Minnesotát, a Wild 40 perc után még 2-1-re vezetett, aztán a végén nem tudott mit kezdeni a Stars offenzívájával.

eredmények:
Buffalo Sabres - Carolina Hurricanes 3-4 (0-0, 0-4, 3-0)
gól: Pominiville (42:50), Vanek (50:56), Novotny (52:54, emberhátrányból), illetve K. Adams (26:43), Stillman (28:46), Babchuk (37:03), Ju. Williams (38:15)

New York Rangers - Philadelphia Flyers 3-6 (2-3, 1-1, 0-2)
Jagr (11:21, 16:09, 36:45, a harmadikat emberelőnyből), illetve Knuble (15:30, ee., 17:30, ee.), Handzus (19:59, ee.), Gagne (25:48), J. Carter (52:50), S. Kapanen (59:46, eh. és üres kapus)

Florida Panthers - Washington Capitals 3-2 (0-1, 3-0, 0-1)
Nieuwendyk (20:35, ee.), Stümpel (26:03, ee.), Sim (28:266, ee.), illetve Willsie (18:16, ee.), Zubrus (48:00)

Dallas Stars - Minnesota Wild 4-2 (1-1, 0-1, 3-0)
gól: J. Jokinen (19:12), Lehtinen (43:47, ee.), Klemm (45:26), Barnes (49:05), illetve Gaborik (10:57, ee.), Rolston (35:53, ee.)

Anaheim Mighty Ducks - Colorado Avalanche 5-4 (1-3, 1-1, 2-0, 1-0) - hosszabbítás után
Getzlaf (15:21, ee.), S. Niedermayer (32:24, ee, 40:27, ee.), McDonald (47:03), Hedström (63:22 - győztes büntető), illetve Sakic (5:38), McLean (9:36), Laaksonen (10:39), Turgeon (23:54)