Iverson és O'Neal győzelemmel tért vissza

Allen Iverson és Jermaine O'Neal is győzelemmel ünnepelte, hogy felépült sérüléséből és pályára lépett az NBA legutóbbi játéknapján. A Philadelphia kulcsembere március 12-én szenvedett lábsérülést, csapata azóta négyszer szenvedett vereséget, de most az ő 29 pontjának és 12 gólpasszának is köszönhetően legyőzte az Atlantát. O'Neal majdnem két hónapot hagyott ki, de ez nem látszott meg a Chicago elleni teljesítményén, 16 pontot dobott, és az Indiana 95-85-re nyert a Bulls ellen.

A bajnokesélyes Detroit öt év alatt negyedszer végzett a Középső divízió élén, a Pistons idei legrosszabb dobóteljesítményét nyújtotta a Miami ellen, de remek védekezésével így is hozta a meccset, a Heat mindössze 30 pontot szerzett a második félidőben.

LeBron James hároméves NBA-pályafutása során még nem dobott meccset eldöntő kosarat, most erre is sort kerített, a Cleveland sztárja kilenc tizedmásodperccel a vége előtt süllyesztette el a győztes találatot a Charlotte gyűrűjében. James ötödik tripladupláját jegyezte az idényben, a Cavs eddig mindig nyert, amikor LeBron három kategóriában is kétszámjegyű eredménnyel végzett.

eredmények:
Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 115-106 (32-24, 35-24, 29-26, 19-32)
legjobb dobók:
A. Iverson 29 (12 gólpassz), K. Korver 23, C. Webber 21 (10 lepattanó), illetve J. Smith 22, M. Williams 21, J. Childress 17 (12 lep.)

Orlando Magic - New York Knicks 111-87 (29-17, 30-30, 33-22, 19-18)
ld: D. Howard 23, H. Türkoglu 16, J. Nelson 13, illetve E. Curry 15, S. Marbury 12, J. Crawford 12

Cleveland Cavaliers - Charlotte Bobcats 120-118 (34-22, 21-24, 25-32, 24-26, 16-14) - hosszabbítás után
gól: L. James 37 (12 gólpassz, 11 lep.), R. Murray 19, D. Gooden 19, illetve R. Felton 30 (10 gólp.), A. Anderson 17, J. Jones 17

Indiana Pacers - Chicago Bulls 95-85 (14-27, 27-21, 26-22, 28-15)
ld: S. Jackson 24, J. O'Neal 16, A. Johnson 15, illetve A. Nocioni 17 (10 lep.), K. Hinrich 14, M. Sweetney 12

Boston Celtics - Toronto Raptors 110-96 (30-27, 31-25, 20-25, 29-19)
ld:
P. Pierce 32, D. West 21, W. Szczerbiak 19, illetve M. James 31, C. Bosh 24 (11 lep.), M. Peterson 10

Detroit Pistons - Miami Heat 82-73 (19-21, 16-22, 25-16, 22-14)
ld: C. Billups 24 (10 gólp.), R. Hamilton 17, T. Prince 17, illetve S. O'Neal 27 (10 lep.), A, Walker 15, D. Wade 13

Seattle Supersonics - Milwaukee Bucks 114-105 (28-24, 27-30, 28-21, 31-30)