Rendkívül kiélezett csatákat hozott az NHL legutóbbi játéknapja, hiszen a New York Islanders csak szétlövést követően tudta legyűrni a vendég Torontót, míg a Devils ugyanilyen módon csikarta ki a győzelmet Washingtonban a Capitals ellen. A St. Louis nem feszítette a végsőkig a húrt, és "már" a hosszabbításban elintézte a Minnesotát.

A két összecsapás közül, amely nem torkollott a lehető legdrámaibb végkifejletbe, a Florida-Carolina csata azért izgalmas volt, hiszen a nyugodt hazai győzelemről szőtt álmokba az utolsó percben szerzett góljával alaposan bekavart Brind'Amour, végül azonban Stumpel bebiztosította a sikert, miután betalált az egyenlítés érdekében kapusukat is feláldozó vendégek üres ketrecébe.

Ami az álmokat illeti, abban volt része az Atlanta játékosainak is, mégpedig annak rém formájában: hazai jégen öt perc alatt hármat kaptak a vendég Ottawától, amely alapvetően meghatározta a mérkőzés menetét, és a Thrashersnek már csak a szépítésre futotta.

A playoffért küzdő Atlantának nagyon rosszul jött a vereség, míg az Ottawa továbbra is versenyben van az alapszakasz-elsőségért. Győzelmével az Islanders megelőzte a Torontót, és vesztett pontok tejintetében beérte a Thrasherst. A Floridának már nem oszt, nem szoroz a Carolina elleni siker, a Párducok ezzel együtt büszkék lehetnek a listavezető ellen nyújtott teljesítményükre. A St. Louisnak csak szépségtapasz a Minnesota elleni siker, lévén utolsó előtti a gárda a harminc csapat rangsorában, a Wild számára viszont minden bizonnyal most vált végleg járhatatlanná a playoff felé vezető út.

Atlanta Thrashers - Ottawa Senators 1-3 (0-3, 1-0, 0-0)
Kovalcsuk (24:26), Alfredsson (01:43), Kelly (02:41), Smolinski (05:02)

New York Islanders - Toronto Maple Leafs 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0) - büntetőkkel
Nilsson (31:25) ill. McCabe (21:29)

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 5-3 (2-1, 1-1, 2-1)
Gelinas (11:07), Gratton (16:15), Jokinen (29:11, 58:31), Stumpel (59:48), ill. Wallin (00:59), Williams (30:16), Brind'Amour (59:19)

Washington Capitals - New Jersey Devils 3-4 (2-2, 0-0, 1-1, 0-0) - büntetőkkel
Pettinger (03:59), Muir (08:00), Zubrus (59:26), ill. Gionta (13:05), Gomez (19:54, 42:55)

St. Louis Blues - Minnesota Wild 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Siskanov (17:37), Stempniak (60:25), ill. Gaborik (24:40)