Két nagyon fölényes hazai győzelem született az NBA legutóbbi játéknapján, a Phoenix és a Chicago esélyt sem hagyott a Houstonnak, illetve a Philadelphiának az All Star-hétvége előtti utolsó fordulóban.

A Houston a kelleténél egy nappal korábban vonult szünetre az All Star-hétvége miatt, a Rockets ugyanis gyakorlatilag megszorítani sem tudta a Phoenixet. A hétvégi gálán fellépő Steve Nash 21 pontot dobott, és mellé kiosztott nyolc gólpasszt, a szintén All Star-csapattag Shawn Marion 16 pontot hozott össze, így a két csapat közül a Suns folytathatta győzelmi szériáját.

A félidőben 63-31-re vezetett az arizonai gárda, ami az idényben a legnagyobb előnynek számít két negyed után, 10 perccel a vége előtt pedig már 102-55 állt az eredményjelzőn. A Houston két ásza, Tracy McGrady és Jao Ming csak tíz, illetve hat pontig jutott, kollektíven betlizett tehát a Rockets.

A Chicago hasonlóan nagy verésben részesítette a Philadelphiát, a Bullsban hat játékos is 10 vagy annál több pontg jutott. A Bikák kihasználták, hogy a Sixers hosszabbításos meccset játszott előző este, és nagyon megnyomták az első negyedet, szezoncsúcsnak számító 38 pont gyűlt össze chicagói oldalon az első tizenkét percben. Iversonék egyszer még felzárkoztak kilenc pontra (59-50), de a harmadik negyedben egy 37-12-es sorozattal végképp eldöntötte a meccs sorsát a Bulls.