A Philadelphia csak háromszori hosszabbítás után, 3:43 órás meccsen nyert a vendég Boston ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.  A Sixers részéről Allen Iverson 33, Chris Webber pedig 31 ponttal és 13 lepattanóval vette ki részét a küzdelmes sikerből.

New Yorkban a Knicks edzője, Larry Brown lett a negyedik mester az NBA történetében, aki ezer győztes mérkőzést vívott meg. Az 1000/762-es mérlegnél tartó veterán tréner előtt csak Lenny Wilkens, Don Nelson és Pat Riley tartozott az "ezredesek" klubjába, és érdekes módon mindegyikük ült hosszabb-rövidebb ideig a Knicks kispadján.

A Kartina hurrikán pusztítása miatt hazai találkozóit jelenleg Baton Rouge-ban rendező New Orleans Hornetsnak egy meccsre még ideiglenes otthonából is tovább kellett állnia, mivel a csarnokban a Bon Jovi-koncert főpróbáját tartották. A gárda azonban a közeli Normanben is nyert a Sacramento ellen.

A Miami főként Dwyane Wade második tripla-duplája (három statisztikai mutatóban is kétszámjegyű teljesítménye) révén nyert Seattle-ben: a floridaiak vezére 15 ponttal, 10 lepattanóval és 14 gólpasszal zárt.

New Orleans Hornets - Sacramento Kings 90-76
Indiana Pacers - Washington Wizards 85-94
New York Knicks - Atlanta Hawks 105-94
Charlotte Bobcats - Milwaukee Bucks 102-103
Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 103-89
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 125-124 - háromszori hosszabbítás után
Memphis Grizzlies - New Jersey Nets 81-69
Portland Trail Blazers - Orlando Magic 113-108