A Chicago Blackhawks véget vetett tíz mérkőzésen át tartó kudarcsorozatának az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján, miután hosszabbításban 4-3-ra nyert a Washington Capitals otthonában.

A vendégek hatalmas iramban kezdték a találkozót, ennek eredményeként 23 perc után már 3-0-ra vezettek. Ekkor úgy tűnt, meg lesz a december 16-a óta várt győzelem, ám a hazaiak felálltak a padlóról és a harmadik harmad elejére kiegyenlítettek. A két pont sorsáról így a hosszabbítás döntött, amelynek harmadik percében Kyle Calder megszerezte a vendégek számára a sikert érő találatot.

A játéknap rangadóján a Keleti-főcsoport egyik legjobbja, a Carolina Hurricanes fogadta a Nyugati-főcsoport éllovasát, a Detroit Red Wingst. A raleigh-i gárda nem bizonyult előzékeny házigazdának, ugyanis alig 14 perc alatt háromszor mattolta a Red Wings kapusát. A vendégek védekezése később összeállt ugyan, de elöl csak kétszer voltak eredményesek, így a Hurricanes örülhetett.

Joe Thornton először lépett pályára Bostonban decemberi San Joséba igazolása óta. A nagy izgalommal várt találkozó azonban csak 5:13 percig tartott számára, miután Hall Gil elleni csúnya szabálytalanságáért a játékvezető - a sértett szerint is kissé szigorúan - végleg kiállította. A Sharks ettől függetlenül magabiztosan győzött.

A nap hősei közé tartozik az Ottawa Senators svéd csatára, Daniel Alfredsson, aki december 30-a után tért vissza a jégre és két góllal és két gólpasszal járult hozzá a Phoenix Coyotes legyőzéséhez.

eredmények:
Boston Bruins - San Jose Sharks 2-6 (1-2, 0-3, 1-1)
Milan Jurcina (15., ee, 58.), illetve Josh Langfeld (4., 14., eh), Scott Hannan (23., ee), Patrick Marleau (30., ee), Jonathan Cheechoo (37., ee), Nils Ekman (41.)

Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings 3-2 (3-1, 0-1, 0-0)
Matt Cullen (6.), Ray Whitney (10., ee), Eric Cole (15.), illetve Steve Yzerman (17.), Henrik Zetterberg (24., ee).

New York Rangers -Calgary Flames 4-2 (0-2, 2-0, 2-0)
Martin Straka (25.), Petr Sykora (33.), Jason Ward (46.), Dominic Moore (60., ük), illetve Dion Phaneuf (15., ee), Rett Warrener (16.)

Washington Capitals - Chicago Blackhawks 3-4 (0-1, 2-2, 1-0, 0-1) hosszabbításban
Brendan Witt (32.), Alekszander Ovecskin (34.), Brian Sutherby (44.), illetve Matthew Barnaby (8.), Radim Vrbata (21., ee), Jaroslav Spacek (23.), Kyle Calder (62.)

Ottawa Senators - Phoenix Coyotes 7-2 (2-1, 3-0, 2-1)
Dany Heatley (2., ee), Zdeno Chara (12., ee), Mike Fisher (28.), Chris Neil (32.), Patrick Eaves (37.), Daniel Alfredsson (42., 53., ee), illetve Zbynek Michalek (8., ee), Jamie Lundmark (58.).

Pittsburgh Penguins - Edmonton Oilers 1-3 (0-1, 0-0, 1-3)
Ryan Malone (48.), illetve Shawn Horcoff (17., eh, 41., 60., ee)

Nashville Predators - New York Islanders 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)
Steve Sullivan (20., 37.), illetve Shawn Bates (22.)

Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 4-3 (1-2, 2-0, 1-1)
Jarkko Ruutu (13.), Matt Cooke (31.), Alex Burrows (37.), Anson Carter (49., ee), illetve Chad Kilger (5., eh), Alexander Havanov (18.), Alexander Steen (51., ee)